kommunismi on henkistä väkivaltaa ja vapauden riistoa, joka tarvitsee päälleen kultauksen. rikollisliiga/paska tarvitsee päälleen kultauksen, joita ovat kaikki puhtaimmat aatteet omaavat järjestöt. Valitettavasti hyväistä tarkoituksista ei ole apua, silloin, kun ei nähdä laajempia kokonaisuuksia ja likaisia tarkoitusperiä. Olisi parempi toimia itsenäisesti ei puolueen lieassa.
parhaat
saatana valitsee
8271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nyt ikäänkuin suomukset putosivat minunkin silmiltäni ja näen totuuden...
juttu? Ihan hyvä sekin. Menkäähän marssimaan lapsukaiset oikeiden asioiden puolesta. Vapaus on synti. USA on paha. Bush on killer and so on... päälle kuorrute luomua, rakkautta ja hauskaa yhdessäoloa . Rock, rauha ja rakkaus sitä nuoret kaipaa ja iskulauseita ja ideologioita sekaan sopivasti.
on ase taitavan manipuloijan käsissä. Sitä voi ohjailla mielen mukaan.
>Vapaus on synti
ja olen sitäpaitsi ihan aitoa hippi-ikäluokkaa vaikka silloin 60-luvulla en mukaan ehtinytkään.
mutta flower-generationin laulut on kyllä hallinnassa.
mistä sinä usan nykymenossa sen vapauden löydät??
on täällä jo kaksi. Toinen hippisukupolvea toinen sitä edeltävää.
/ mummojen kerho???
menee lujaa, hengissäselviämisen taistelu, on kapitalistien mukaan vain hyväksi, kuulemma piristää ja motivoi. Sivistyneet kansat ja ihmiset ovat sitten tietysti hieman toista mieltä...California dreamin on silti ihan hyvä kipale;)