Yleisradio tekee ohjelmien linkattavuuden vaikeaksi.
http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/Yleisradio rajaa verkkopalveluaan tv-maksun maksaneille/1135230948793
http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/Yleisradio rajaa verkkopalveluaan tv-maksun maksaneille/1135230948793
Vastaukset 6
Vanhimmat
TV-luvan maksamatta jättäneillä porvarilusmuilla ei mitään asiaa YLE:n verkkopalveluihin. Kokoomus on eritoten kunnostautunut TV:n katseluun ilman lupaa. Kimmo Sasikin joutui lunastamaan TV-luvan, kun asia tuli julkisuuteen. Pertti Paasion tyttärelläkin oli myös vaikeuksia maksaa TV-lupaa, tämä tytär kaiketi on piilososiaalidemokraatti ja perussydämmeltään kokoomuslainen.
todellakaan menetä mitään. Jos ei ohjelma ole lähetysaikaan kiinostanut, niin miksi se nyt niin hirveesti ajastaan jäljessä esitettynä kiinnostais. Sosiaalidemokraattien uhoa taas, heikkoa kuin Heinäluoma. Yle tulee kokemaan pettymyksen.
Suvi Lindén ottaa televisioluvan tutkinnan alaiseksi 2009 mennessä. Näin ollen Yleisradio sosialidemokraattinen johto ehtii ottamaan taka-askeleen ennen kuin televisioluvista luovutaan.
Kun media menee muuten vapaampaan suuntaan epäonnistuneiden DRM:ien ja Lex Karpeloiden jälkeen, menee Yleisradio taantumuksellisempaan suuntaan niin kuin oikeistososialidemokraateilta voisi odottaakin.
Kuka haluaa vielä yhden käyttäjätunnuksen tai salasanan lisää muistettavakseen?
Yleisradion "kaikelle kansalle" antama materiaali otetaan nyt pois, koska se sulutetaan käyttäjätunnuksilla.
Yleisradio "antoi" vanhat materiaalinsa jakoon pakkodigitalisoinnin aiheuttaman harmin kompensaatioksi. Nyt se rupeaa vaatimaan lisää rekisteröintejä, jolloin palveluiden käyttö vähenee 30% - 50%, jolloin ollaan tilanteessa, missä luotiin kiinteillä kustannuksilla palvelu, mutta sen käyttöaste vähenee.
Miksi sosialidemokraatit käyttäyvät näin taantumuksellisesti?
Mikseivät hallintoneuvoston kahvinjuojat tee mitään? Miksei Suvi Lindén ärähdä demarivirkamiehilel ja lupaa uudelleen organisointia sekä työvoimapoliittista uudelleen koulutusta käytöstä poistetuille demareille?
Puheenjohtaja
Kimmo Sasi
Varapuheenjohtaja
Antti Kaikkonen
Mikko Alatalo
Sirpa Asko-Seljavaara
Risto Autio
Maria Guzenina-Richardson
Pertti Hemmilä
Anne Kalmari
Ilkka Kantola
Elsi Katainen
Päivi Lipponen
Tapani Mäkinen
Mikaela Nylander
Erkki Pulliainen
Lyly Rajala
Tommy Tabermann
Esko-Juhani Tennilä
Pentti Tiusanen
Tuulikki Ukkola
Mirja Vehkaperä
Pia Viitanen
Henkilöstön edustajat
Jukka Kuusinen
Riitta Väkeväinen
Yhdellä tv-luvalla katsoo koko suku!
http://wap.afterdawn.com/uutinen.cfm?id=11435
Yleisradio alkaa tuottamaan pakkodigitalisointia vähäisempiä tyhmyyksiä.
Ei Ville Vilén ole mikään demari, vaan kokoomuslainen kykypuoluelainen. Aivan demari, mutta nimellisesti kokoomuslainen.
http://www.talouselama.fi/docview.do?f_id=891788