saako tämän vuoden

kilpailijat

osallistua Talenttiin ensi vuonna jos ei mennyt tänä vuonna hyvin? harmittaa oman lapsen puolesta koska hän on todella hyvä eräässä lajissa mutta jännitys pilasi tänä vuonna kaiken ja haluaisi yrittää uudelleen.

3

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei saa

      Toivottavasti ensi vuonna kilpailuun tulisi ikäraja tai sitten vanhemmat viisastuisivat sen verran, että pitäisivät lapset kotona.
      Jos nämä kilpailut ovat avoimia kaikenikäisille, niin voisí kai meidän mummo osallistua tenavatähtikisaankin.

    • mukaan vielä lisää

      Ihan ohjeeksi antaisin että jos talent-kisa järjestetään ensi vuonna niin ei kannata mennä semmoisten jotka "ovat melkein hyviä".

      Täytyy olla todella huipputasoa, mikäli mielii vakuuttaa tuomarit. Sen lisäksi kaikkein vaikein tehtävä on vakuuttaa katsomo ja katsova yleisö eli vaikka näkisit lapsesi kuinka hyvänä ja jos hän ei tänä vuonna onnistunut niin ei kannata mennä ensi vuonnakaan.

      Toisekseen kylmiltään ei kannattaisi mennä. Pitäisi ainakin pari vuotta esiintyä pienissä paikoissa tms. että saisi sitä esiintymis varmuutta. Toisekseen kannattaa ottaa arviointeja myös ulkopuolisilta ettei luota sokeasti omaan tai läheisten mielipiteeseen.

      Valtaosa esiintyjistä on ollut aika huonoa tasoa ja osa heistäkin laskettu sisään, mutta putoavat 100% varmasti jatkokarsinnoissa eli kovasti lisää sitä itsekritiikkiä mukaan, vaikka näkisit kuinka hyvänä lapsesi niin kannattaa muistaa että showbisnes on aika rajua ja jatkoon pääseminenkään ei takaa yhtikäs mitään.

      • kilpailuun

        Etenkin nuo laspsiesintyjät suorastaan harmittaa. He ovat aikuisten kanssa samalla lähtöviivalla, mutta käsitys omista kyvyistä on vain mummoje nja äidin kehut. Sitten kun heidät arvostellaan saman mittarin mukaan kuin aikuisetkin, niin kyyneliltä ei vältytä.
        Olkoon sitten siellä kuinka pöllöjä ja huonoja aikuisia esiintymässä, niin pitäisi olla edes joku ikäraja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2715
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1121
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      215
      1119
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1035
    5. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1001
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      951
    7. 36
      926
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      904
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      873
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      837
    Aihe