osallistua Talenttiin ensi vuonna jos ei mennyt tänä vuonna hyvin? harmittaa oman lapsen puolesta koska hän on todella hyvä eräässä lajissa mutta jännitys pilasi tänä vuonna kaiken ja haluaisi yrittää uudelleen.
saako tämän vuoden
3
346
Vastaukset
- ei saa
Toivottavasti ensi vuonna kilpailuun tulisi ikäraja tai sitten vanhemmat viisastuisivat sen verran, että pitäisivät lapset kotona.
Jos nämä kilpailut ovat avoimia kaikenikäisille, niin voisí kai meidän mummo osallistua tenavatähtikisaankin. - mukaan vielä lisää
Ihan ohjeeksi antaisin että jos talent-kisa järjestetään ensi vuonna niin ei kannata mennä semmoisten jotka "ovat melkein hyviä".
Täytyy olla todella huipputasoa, mikäli mielii vakuuttaa tuomarit. Sen lisäksi kaikkein vaikein tehtävä on vakuuttaa katsomo ja katsova yleisö eli vaikka näkisit lapsesi kuinka hyvänä ja jos hän ei tänä vuonna onnistunut niin ei kannata mennä ensi vuonnakaan.
Toisekseen kylmiltään ei kannattaisi mennä. Pitäisi ainakin pari vuotta esiintyä pienissä paikoissa tms. että saisi sitä esiintymis varmuutta. Toisekseen kannattaa ottaa arviointeja myös ulkopuolisilta ettei luota sokeasti omaan tai läheisten mielipiteeseen.
Valtaosa esiintyjistä on ollut aika huonoa tasoa ja osa heistäkin laskettu sisään, mutta putoavat 100% varmasti jatkokarsinnoissa eli kovasti lisää sitä itsekritiikkiä mukaan, vaikka näkisit kuinka hyvänä lapsesi niin kannattaa muistaa että showbisnes on aika rajua ja jatkoon pääseminenkään ei takaa yhtikäs mitään.- kilpailuun
Etenkin nuo laspsiesintyjät suorastaan harmittaa. He ovat aikuisten kanssa samalla lähtöviivalla, mutta käsitys omista kyvyistä on vain mummoje nja äidin kehut. Sitten kun heidät arvostellaan saman mittarin mukaan kuin aikuisetkin, niin kyyneliltä ei vältytä.
Olkoon sitten siellä kuinka pöllöjä ja huonoja aikuisia esiintymässä, niin pitäisi olla edes joku ikäraja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle441721Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2831709- 231578
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71238Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101077Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii66986Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86960Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66935Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko13921