Gigantti

Oliko kovat jonot yhdeksältä aamulla kun uusi liike avattiin?
121475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olihan siellä aika pitkä, meni ainakin kävelytielle asti ainakin siihen asti kun vielä näin ja autoja oli pitkin ja poikin katua.

Äänestä

Ihan älyvapaata toimintaa tuollainen ryysääminen. Heti kun joku mesta aukeaa niin kaikki juutalaiset Hyvinkääläiset on siellä ostamassa tavaraa, kun saa HALVALLA!! Autoja ympäri tienvieruksia ja ihmiset hyppi autojen alle miten sattuu!!

Ei paljon järki päätä pakota.

Äänestä

..tuo kadun varsi...

Mitenköhän pitkään tuohon meinataan pysäköidä..

Äänestä

Okeesti, hei! Kuulin, että avajaisissa oli jengiä niin, että P-alueella ohjasivat jättämään autot sekä kadun varteen, että pyörätielle. Tontin P-alueelle kun ei mahu! No Parkki-Pirkkohan tämän hokasi ja jakoi sakkoja. Autoilijat kuulemma veivät sakkolappunsa Giganttiin. Kukahan sakot loppupelissä maksaa?
Miksi ihmeessä piti hyvinkäälle tulla maailman pienin Gigantti, jossa parkkitilaa on saman verran kun kirjavantolpan snagarilla? No, onhan meillä tosin jo maailman pienimmät sekä Anttila, että Citymarket, mutta se on jo toinen tarina.
Se vaan on niin tyhmää ottaa parkkisakko!

Äänestä
  • No kun ei ole sitä kauppakeskusta keskustassa.

    Äänestä

  • Mikähän olisi peruste sakkojen giganttiin vientiin...yllytys pysäköntirikkeeseen?

    Äänestä

Ei tarvinnu viel tänää käydä siel. Ehkä parin viikon kuluttua saattaa päästä pihaan asti.

Äänestä

Hianoa, että joku edes saa Hyvinkääläiset liikkeelle!!

Äänestä

Mikset käynyt itse katsomassa, jos olet noin utelias??!! Blaah!!!!!!!

Äänestä

mihin se gigantti tuli? oon asunu 6 vuotta pois hyvinkäältä , joten en tiijä. ei kai ne sullonu sitä siihen ahtaaseen keskustaan? onhan sielä tilaa vaikka millä mitalla ympäristössäkin.

Äänestä
  • Kuusi vuotta asunut muualla ja jo unohtanut ettei Hyvinkäällä ole ahdasta keskustaa?

    Gigantti avattiin osoitteeseen Sillankorvankatu 19, ei siis keskustaan. Jos osoite ei sano mitään, niin paikkahan on radan varressa keskustasta Marttiin päin mentäessä.

    Äänestä

  • Ensimmäistä kertaa kuulen että joku sanoo Hyvinkään keskustaa ahtaaksi. Yleensä valitetaan sitä ettei täällä edes ole keskustaa kun liikkeet on hajautettu niin etäälle toisistaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


avattiin! kirjoitti:

Oliko kovat jonot yhdeksältä aamulla kun uusi liike avattiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu