mietittävää Alanderille

Totuus työnhakijasta valkenee webissä

http://www.digitoday.fi/tyo-ja-ura/2006/11/01/Totuus ty%F6nhakijasta valkenee webiss%E4/200619346/66

Olisiko kannattanut jättää nettiperversiot väliin?
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei saa edes tohtorismies Suomessa työtä, jos on syyllistynyt lainvastaiseen kiihottamiseen verkossa.

Äänestä

Sotta-Sepin tapana on kirjoittaa inhoittuin blogeihin "ystävistään", jolloin tuon "ystävän" maine tahrautuu myös. On kuin Sepi valelisi itsensä paskaan ja tulisi halaamaan sinua ja sanoisi "me ollaan kavereita!"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansallinen signaali kirjoitti:

Totuus työnhakijasta valkenee webissä

http://www.digitoday.fi/tyo-ja-ura/2006/11/01/Totuus ty%F6nhakijasta valkenee webiss%E4/200619346/66

Olisiko kannattanut jättää nettiperversiot väliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu