Katso

2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu, ei aina ole pehmeää pullaa tarjolla.

On niin helppo pohtia asioita 80 v. kuvan ottamisen jälkeen lämpimissä sisätiloissa laajakaistan takaa.

Olishan tietysti voinu pyytää venakot ja sen mieliset teelle ja juttelemaan. Sitten olis puhumalla asiat ratkennu.

Viro taidettiin miehittää juuri noihin aikoihin. Sitä ennen se oli keskieurooppalainen kehittyvä maa. Sitten menikin taas 70 v. ennenkuin homma alkoi sielläkin kehittyä.

Voi myös ajatella, olisko se ollut Suomenkin tie jos yhtään olis annettu pikkusormea venäjälle takas. Eikä olisi suhtauduttu kuvan vakavuudella päivän politiikkaan.

Äänestä
  • Haluan kuulla tätä virttä lisää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


isänmaata. kirjoitti:

http://www.hs.fi/kuvakoosteframe/1135230779257

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu