Peto tulee muuttamaan aikaJÄRJESTELMÄN

PETO tulee muuttamaan myös sekä juutalaisten että länsivalloissa käytetyn aikajärjestelmän ja korvaamaan sen omallaan. Esim. muslimeilla on molemmista poikkeava ajanlaskujärjestelmänsä.
Meillä on ollut sama aikajärjestelmä parituhatta vuotta.
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilman paavin lupaa ette voi käydä kauppaa ja Babylonin porttokirkko jatkaa eksytystä.
Sunnuntai on pedonmerkki jonka vastaanottajat saavat vain käydä kauppaa. Sapatinpitäjät joutuvat ahtaalle ja heitä vangitaan koska he eivät kumartaneet paavia. Adventistit kärsivät marttyyrikuolemia koska kukaan ei myy heille ruokaa.
Kaikki pedonmerkin vastaanottajat joutuvat lopulta kumartamaan adventisteja 1000 vuotisen valtakunnan aikana. Rakastetetut kolme enkeliä ilmestyy adventisteille pelastajana ja tempaavan ylös kaikki adventistit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pedon vallan merkki kirjoitti:

PETO tulee muuttamaan myös sekä juutalaisten että länsivalloissa käytetyn aikajärjestelmän ja korvaamaan sen omallaan. Esim. muslimeilla on molemmista poikkeava ajanlaskujärjestelmänsä.
Meillä on ollut sama aikajärjestelmä parituhatta vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu