Ja tämän avauksen alla kukin jeppula voi kertoa sitten omista epämiellyttävistä "demonisista kokemuksistaan" ja perustelujaan sille, että mistä ne mahtavat johtua. Kiitos etukäteen runsaista vastauksistanne.
Jt:jien demonisista kokemuksista
Syneus(m)
121157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Juu, tässä on sitäpaitsi demonin kohdanneella jehovantodistajalla - toki muillakin - mahdollisuus hankkia yli miljoona taalaa riihikuivaa omakseen:
http://www.skepsis.fi/haaste/
Olen sitä mieltä, että jos tähän ketjuun tulee yhtään demonikokemusta, on niistä kirjoittavalla moraalinen velvollisuus ottaa Skepsiksen ja James Randin haasteet vastaan ja lyödä meille kaikille luu kurkkuun.
tyrmäsit jeppuloiden mahdollisuuden vastata jo alkuunsa, perkele.
=))
Juu ja täällä voi huviksensa todeta, että on nähnyt "sen" omin silmin:
http://www.ritsumei.ac.jp/~akitaoka/index-e.html
Jos ja kun katsot noita ylempänä olevia kuvia, niin;
Mistä nuo harha aistimukset mielestäsi johtuvat?
Ovatko ne pahojen henkien aiheuttamia? Vaiko kenties aivojen luomaa harhaa?
Olen nähnyt tällä palstalla monta Demonia=Luopio.
tulen uniisi ja riivaan sinua tolkuttomasti aamuun asti.
Ai oikein _nähnyt_? Yritin katsella "sillä silmällä" palstaa, mutta en kyllä parhaalla tahdollakaan nähnyt muuta kuin Suomi24 logon ja kirjoituksia. (Lisäselvennys: Kaikki mainokset olen suodattanut pois)
"7 Lakatkaa tuomitsemasta, jottei teitä tuomittaisi, 2 sillä millä tuomiolla te tuomitsette, sillä tuomitaan teidät, ja millä mitalla te mittaatte, sillä mitataan teille."
Jotenkin kuitenkin tuntuu, ettei edes nimim Lähimmäinen voi olla tosissaan tuon Demoni=Luopio -juttunsa kanssa, mutta eihän sitä tiedä.
tuomiolla te tuomitsette, sillä tuomitaan teidät, ja millä mitalla te mit
Lähimmäistä tullaan mittomaan kovalla kädellä kun jehova saapuu!
Heh ei se Jehova mitään saavu, kyllä te olette melkoisia reppanoita, kun moiseen höpsöilyyn uskotte. Tai kyllähän heikot ihmiset ovat tunnetusti "iisejä"avopesun uhreja. =)
kävi viimeyönä? Mikäli mitään ei tapahtunut, voit haudata näkemyksesi "luopioiden demonisuudesta" romukoppaan. Mikäli jotain tapahtui, on jehovasi huono suojelija, tai sinä et ole aidosti mukana.
=)
on olemassa Jumala ja enkelit ,niin myös saatana ja demonit, jos Jumala sallii ihmisen kokea jotain demonista toimintaa niin silläkin on tarkoitus jonka vai Jumala tietää,, ihminen ei voi kulkea kahta tietä , voi vain vapaalla tahdolla valita joko oikein( Jumalan tahto) tai väärin ( oma tahto=saatana),, ja on vain aito ylistys , kaikki muu on saatanasta. joh 3:16