Silloin tällöin Salkkareissa mainitaan roolihahmon toinen ja/tai kolmas nimi. Ainakin häissä yms. Kerätääs tähän listaa kaikista mitä tiedätte... Ainakin tällaiset muistan:
Miia Kristiina
Elina Marjaana
Oona Eila Marjaana
Tuleeko muita mieleen?
Miia Kristiina
Elina Marjaana
Oona Eila Marjaana
Tuleeko muita mieleen?
Vastaukset 7
Vanhimmat
ollut Annika Cecilia?
se oli Annika-Cecilia? Annika Sesilia? Kumpi?
Ville Kasper Koponen
Hanna Hannele
Jukka Sakari
Lasse Simo Sakari
Paula Orvokki
Sofia Aleksandra
Yhdessä Salkkari-kirjassa mainittiin Danielin ja Kenin toiset nimet, mut niitä en muista..
Nyt kun näistä koko nimistä oli puhe niin ihmettelen, että miksei Lauran ja "Eeron" häissä sanottu heidän kokonimiään eikä myöskään aikoinaan Camillan ja Kenin häissä? Eikös vihkimisessä tulisi sanoa ihan koko virallinen nimi?
Se oli kyllä Hanna Anneli Salin. Ja mitäpäs jos Lauralla ja Eerolla/Aarolla ei vaikka kummallakaan ollut toista nimeä, ja siksi näitä ei myöskään mainittu häissä. Samoin Camilla ja Ken. Danielin toinen nimi oli joku Emmanuel tai joku vastaavanlainen. Sitten tietenkin Saku Eliel Salin. Markus Erik Ekholm. Aki Petteri Nikkinen. Jaana Tellervo Nieminen.
Ossi taitaa olla toiselta nimeltään Petteri, koska Elina ja Ossi chattaili keskenään, jolloin Elina esiintyi toisella nimellään eli Marjaana ja Ossi chattasi Petteri-nimellä.
Sallan ja Tuomon toisia nimiä en muista.
Arto Aaro Anssi Vanala-Vaalanne
Se on vaa käyttäny huijaukseen noita nimiä. Ei sen nimi oo mikää Arto Aaro jotakin jotain.