Töitämme Emme Hoida Yhtään.
Tämä sopiikin paremmin marraskuun 19 päivästä lähtien.
Tämä sopiikin paremmin marraskuun 19 päivästä lähtien.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
tehy on ammattiyhdistysliike.
Marraskuun 19.päivä vuonna 1932 olisi ollut jo aika pistää hanskat naulaan ja pillerit piiloon, mutta parempi myöhään kuin ei milloinkaan.
Tai siis ei aika vaan aika huono huumori pläjäys yritys.
Pyh. Hoitajat ovat omaksuneet vain kapitalismin kovimman ytimen, minulle mahdollisimman paljon, keinoilla millä hyvänsä. He toimivat, kuten meille on opetettu viimeiset 20 vuotta, omat voitot pitää maksimoida!
Sinä olet rintamakarkuri. Olet hikinen duunari, mutta ajat suurpääoman ja kapitalistin etua.
joka täällä koko ajan aukoo päätään tehy paska, tehy paska jne ? Se pyörii täällä nimimerkillä SagittariusM-61, joten bania päälle vaan !
..tehyä vastaan tänään? Siis sheriffi.
TEHY !
Työttömät - eilisen - hoitotyön - ylimääräiset!
Tehottomat
Elottomat
Hymyttömät
Yli-ikäiset
Tästä saa myös pienellä vaivalla yhteen laulun sanoisin sopimaan Tehoton ylihymy elottomilta. Onkohan ne kaikki ruumishuoneella töissä :)
Olet Sagittarius hyvä sheriffi.
On myös rohkeaa, että tuot oman mielipiteesi esiin.
Älä välitä näistä irvailijoista.
Suurin osa suomalaisista on saanut tosta TEHYn uhoilusta tarpeekseen!
Tapettujen
€urot
Hoidosta
ylensaavat
sanotte itsenne irti palstan vavojan tehtävästä!
Tehyläinen Eilen Homoloilemassa Yleiselläpaikalla
Siinä ei liene mitään epäselvää.
Ei nyt kannata ottaa liian vakavasti näitä uhkailuja, ne kuuluvat pelin henkeen.
Kyllä ne hoitsut ansaitsevat joka sentin minkä saavat tällä sopalla aikaiseksi.
Sopalla jonka kehittivät poliittiset puolueet vaalihuumassa ja minkäs sille mahtaa että meillä on surkeita tyyppejä poliitikkoina, yleensä he ovat vielä sellaisia joilla ei ole kokemusta mistään muusta, ei pätkääkään normaalia työelämää.
Mitä tällaisista nuhjakkeista voi edes odottaa, ovat sormi perseessä heti kun tulee kunnon ongelma
ja tämä ei edes ole sellainen.
Itse voisin hoitaa tuon ongelman alle viikossa ja kaikki olisivat tyytyväisiä ja vaikka eivät ihan kaikki niin suurin osa ja loput tyytyisivät pikkunurinalla osaansa.
Otahan matti yhteyttä niin hoidetaan tuo homma pois kummittelemasta. palkkiota vastaan luonnollisesti, mutta hyvin kohtuullista.
asiat hoitoon, ja vielä niin että molemmat osapuolet kuvittelevat voittaneensa oikean ratkaisun. Ja sinä Hassu älä pyri minun rahakkaalle sovittelu työmaalle !
lapsia ja aikuisia hoitaa kun on tarvista. Outoa tuo sheriffin kauna tehyä ja sen oikeutettuja palkkavaatimuksia kohtaan.
Mistä se johtuu?