Kukaan ei ole irtisanoutunut, ja tuskin kukaan uskaltaakaan. Jonkun nimen kirjoittaminen uhkauslistaan ei ole mikään irtisanoutuminen.
Työnantajana en antaisi mitään palkankorotuksia tuommoisille uhkailijoille. Irtisanoutukoot jos haluavat. Vaan eivät uskalla. :-D
Niin, ne alihinnoitellut vuokrakämpät lähtevät sitten saman tien alta uhkailijoilta.
Työnantajana en antaisi mitään palkankorotuksia tuommoisille uhkailijoille. Irtisanoutukoot jos haluavat. Vaan eivät uskalla. :-D
Niin, ne alihinnoitellut vuokrakämpät lähtevät sitten saman tien alta uhkailijoilta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niinpä.
" Työnantaja ei aio hyväksy Tehyn tarjoamia nimilistoja irtisanoutumiseksi vaan vaatii hoitajilta henkilökohtaisia irtisanoutumisia.
Työoikeuden professori Seppo Koskinen Lapin yliopistosta pitää työnantajan vaatimusta oikeutettuna.
"Nimilista ei ole mikään valtuutus", Koskinen sanoo. "Se on vielä niin merkittävä oikeustoimi, että minusta ei ole mitään syytäkään lähteä linjalle, että tällaisia listoja hyväksyttäisiin." "
mene lakkoon.Onkohan siellä jo korotukset sovittu.Jos kirkot vielä suljettaisiin niin mihinkä porukka sitten menisi sunnuntaina krapulassa katumaan.
Kaksi kepuakkaa Kepun toimistosta oli "solidaariduuslakossa". Kyseessä oli siis kahden akan toimisto, jokin kepuleiden naisjärjestö. (tihihihi!)
Eikö edes lesboliitto Unionin jäsenistä ollut seisomaan vaatimustensa takana? Nämä kaksi kepuakkaa olivat nimittäin ainoat koko Suomessa, jotka "solidaarisuuslakossa" olivat. Tihihihihihi!
Onko tietoa, nostavatko ne niiden vapautuvien hoitsukämppien vuokrat? Itseäni nimittäin kiinnostaisi tuollainen halpa kämppä.
asunnoista huolen pitää.Varmaan Jaana Laitinen-Pesola (kok)on jo siitä sopinut.