..poistin avaukseni kun palautteesta oli 100% silkaa paskaa, sitähän saa pyytämätäkin
Kiitokset osallistuneille!
Kiitokset osallistuneille!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Rupee poraa, hyvämies. Ken leikkiin ryhtyy, se
leikin kestäköön. Ei kait se sinulta yöunia vie?
Tällaista tämä tutkivajournalismi on.
Ei aina tule ylistys-sanoja. Joskus joutuu-
juomaan katkeran " Garillo" maljan.
No niin tyttöset, nyt on yhdellä.. jos toisellakin ja ehkä kolmennellakin, mahdollisuus päästä sulostuttamaan elämääni.
Ihan alkuun ne perusvaatimukset toimen täyttöön, ei liian vaativat mielestäni.
Olet ruoanlaittotaitoinen, mahdollisesti työskentelet jossain michelinin rankkaamassa ravintelissa..ja osaat tehdä hyviä voisilmäpullia
Olet hyvin palvelualtis, ja tulet toimeen ihmisten kanssa vaikeissakin tilanteissa
..nyt pitää miettiä ihanteellisia ominaisuuksia joita jokaisesta kunnollisesta vaimosta tietysti löytyy...??
sulle paistan;D
heiluvan. Pellavapää siellä hampaat irvessä huutaa maailman pahuutta. Tuu nyt alas sieltä. Kylmetyt vielä ja klyyvarisi alkaa vuotaa. Kukas sitten uhoilee jos sairastut?
..puun latva ole, seison savupiipun nokassa ja pidän palopuhetta sivistymättömille moukille, sinua tämä moraalisaarna ei koske.
Sinusta heti näin että olet hyväsydäminen ja oikeamielinen, sinusta tulisi hyvä tuomari, harkitse asiaa!
täällä ole joku hiekkalaatikkoleikki meneillään?
Kuka on voitolla? *utelee*
..asillista hiekkakakkua ja isot pojat tuli ja potki ne mäsäks...terottelen tässä nyt joutessani kirvestä....
paskaa munkin avauksessani, kun poistit ne viestit. Vai eikö vastaukset miellyttänyt.
...ylläpito poistanut ne..tai sitten minä itse?
minusta tuntuu, että olisin halunnut nähdä avauksesi ilman niitä vastauksia. No, kaikkea ei voi saada...
..kaikkee ei voi saada..tänään kävi näin,yleisönpyynnöstä
kysyä, että murjotatko sinä, mutta kun mun pitäis pyrkiä siihen, etten yrittäis tutkia palstalaisten päänsisuksia. Poistunut oli esikoulustakin sun kommentteja, huomasin. Vaikka niin reippaasti viittasit :)
Joskus käy huono tuuri sen suhteen minkälainen yleisö sattuu ekana paikalle.
..eilen en murjottanut, enkä mököttänyt.. Koitin esittää kysymyksen joka oli vaivannut mieltäni pidempään...
jutun, miten hullu/tyhmä (tässä tapauksessa minä) saadaan uteliaaksi. Kerrotaan huomenna.
Olisiko mahdollista, että yrittäisit esittää mieltä vaivaavan kysymyksesi uudelleen, ehkä paremmalla onnella? Harmittaa kun en nähnyt sitä.
Se nyt meni jotenkin silleen että olen jo pitkään miettinyt miksi jonkun omasta mielestäni typeryyden kohdatessani ensiksi minulle tulee mieleen että iskispä salama tai tulispa tsunami, joka veis mennessään, tuntuu että ensireaktioni on juuri päinvastaiset kuin haluaisin, miksi ei tule heti mieleen ottaa lekaa ja lämästä?
Sen minkä tässä iässä osaa enää hävetä niin silloin kyllä tulee kans mieleen että jospa nyt maa olisi armelias ja nielaisisi minut syvyyksiinsä..mutta että samanlaisia tunteita myös toisten töppäämisestä,inhimmillisten heikkouksien paljastuessa tai muistakin typeryyksistä reagoin liki samoin....
Toivottavasti sait jotain selvää tuosta puurosta? ;D
Ihan varma en ole, ymmärsinkö oikein.
Mut oiskohan tuo sitä itsehillintää ja empatiaa?