Maa on ajautumassa kaaokseen

Mannertenvälinen nahjus Zero-Matti Vanhanen on ollut kakkoshallituksessa vieläkin passiivisempi kuin ykköshallituksessaan. Lakot ja ylimitoitetut palkankorotukset ovat ajamassa maata kaaokseen.

Joka päivä olemme viime aikoina saaneet kuulla tulosvaroituksista ja yt-neuvotteluiden alkamisesta. Eilen jopa TietoEnator antoi tulosvaroituksen, vaikka sitä oli pidetty vakaana ICT-yrityksenä.

TEHY uhkaa potilaiden henkeä jne.

Mitä tekee Zero-Matti samaan aikaan? Surfaa netissä deittisivuilla veronmaksajien kustannuksella. Maan tilanne ei Zero-Mattia kiinnosta tuon taivaallista.

Hallituskriisi alkaa näyttää yhä todennäköisemmältä.

10

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • somali-Känä

      Känä on somali.

    • 500 euroa

      Eikä pysty toyeuttamaan lupaustaan. Se on hallituksesta lähtö.

    • neutraalitarkkailija

      Känän kannattaisi muistaa kaiken aikaa se, ketkä tai mitkä poliittiset voimat tai yksittäiset toimijat ovat tämän kaaoksen aikaansaaneet.

      Känän kannattaisi laittaa sordiino päälle, ennen kuin "puhaltaa" omaan nilkkaansa.

    • ei tule

      Hallituskriisiä ei tule. Nyt ne aikovat vaan ryöstää maan perinpohjin ja tehdä työläisistä palkattomia orjia keskitysleireilleen. Vanhanen on täysin rinnoin kokoomuksen kelkassa. Se on jo teoissa nähty. Sananvapaus kuuluu tässä maassa kohta historiaan siitä huolimatta, että valtio hoitaa asioita väärin ja on jo lähes rikollisten talutusnuorassa. Ei ihme, että suuri osa maan väestöstä jo täydellisesti syrjäytetty kurjuuteen ja hitaaseen kuolemaan. Se on Matti Vanhasen eli Tatu Vanhasen pojan oppi. Terveyspalvelujakin annetaan Vanhasen tasavallassa jo poliittisin perustein. Työläisiä hoidetaan jo huonosti ja huolimattomasti. Heitä jätetään jo kuolemaan tuskissaan. Vanhasen puheen äänenpainot kuulostavat lempeiltä, mutta sisältö on äärimmäisen raakaa. Siksi Vanhasta itseäänkin, hänen änkyttämistään ja huonoa ryhtiään on kohdeltava julkisuudessa vain ja ainoastaan Vanhasen oppien mukaisesti eli julmasti. Yhtäkään kiveä ei saa jättää kääntämättä. 141. Mitä se kertoo Matin lahjoista?

      • toivotaampas

        sinulle unettomia öitä.


    • siinä kävi,

      että TietoEnator romahti heti kun nyökky jokke alias jouni backman astui firman palvelukseen. Sossumeininki ei oikein toimi firmoissa.

      Ole tarkkana, ettet ajaudu henkilökohtaiseen kriisiin. Tuolla menolla se on lähempänä kuin arvaatkaan.

      • Putosi eduskunnasta

        Tietoenator on keski-ikäisten luusereiden suojatyöpaikka.


    • bravuurinumero

      Vanhanen menetti elintarvikeviraston tyhmyyttään ja ei saanut yhtään mitään ti...
      29.3.2005 - kirjoittanut: Känä - Lue koko viestiketju
      Politiikka > Keskusta

    • kädetkö munissa

      Vähän kyllä nyt saa käsityksen, että ei ole. Meillä on ajauduttu pahempaan porvarihallituskriisiin, kuin Ruotsissa. Meillä ajaudutaan aina pahempaan, kuin Ruotsissa. Lamankin Ruotsi hoiti paremmin, kuin Suomi. Suomen asiat ovat nyt pahalla tolalla ja pieni tavallinen ihminen on se, joka on taas tämän porvarihallituksen maksumiehiä. Minkä takia porvarihallituksen on aina iskettävä heikoimpaan lenkkiin yhteiskunnassamme, heikoin lenkki on nyt sairastuneet suomalaiset? Sairaita suomalaisia porvarihallitus on panemassa kyykkyyn, miksi?

    • kyselee ja

      vastailee itselleen. hoitoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe