Rokote ahneutta vastaan?

Sillä olisi kyllä Suomessakin käyttöä.
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tehyn vaateita mutta mutta, kun tarkemmin ajattelee niin tähän asti omaa etuaan ovat härskisti ajaneet vain isokenkäiset jotka keneltäkään kyselemättä korottelevat palkkojaan ja järjestelevät optioita. Millä oikeudella?

Mitä isot edellä...joten tehy ihan oikealla asialla olette vaikka ensialkuun ei siltä minustakaan tuntunut. Menköön vaikka koko maa konkkaan mutta kaikkien on päästävä nauttimaan hyvinvoinnista. Se ei saa olla vain muutaman pampun yksinoikeus joiden päässä on puurot ja "nesteet" menneet sekaisin.

Kaikki vaan vaatimaan väh. 20% korotuksia palkkoihin. Rahaa kyllä riittää onhan se nähty.

Äänestä

Idean tasolla tietysti olisikin hyvä ajautus. Vaan pitäisi rokottaa koko kansa. Muutoin ahdeudenvastainen rokote aiheuttaa vaikeita sivuvaikutuksia, kuten vitutusta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Retku kirjoitti:

Sillä olisi kyllä Suomessakin käyttöä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu