> Johto
kantakoon vastuun
18532
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Jäähytilastossa kolmen kärjessä koska on rikkonut lakia.
OJy:n sisäinen jäähytilasto
Ottelut Minuutit 2 min 5 min 10 min
Joni Laine 17 10 5 - -
Petri Junnilainen 14 8 4 - -
Atte Helminen 14 6 3 - -
Mika Järvelä 12 6 3 - -
ei tuossa ollut mitään järkeä.
Presidentti lienee raamatullinen virka?
http://www.ted-adventist.org/directory/FINUC.htm
Niin se on huvittavaa, että adventtikirkossa ei ole hengellisiä johtajia, vaan yritysjohtajat ja valtava määrä eri johtoportaita.
"president" on englanninkielen termi, jota käytetään nykyisin mistä tahansa johtajasta. Muissakin kirkkokunnissa on amerikassa "president". Joten turhaa urputusta taas sinulta.
president nimeä kun ei vain ole Raamatussa.
sukistakaan mitään, silti sinä pidät niitä.
En luottaisi heistä yhteenkään,...saati antaisin päättää kymmenysvarojen käytöstä tai viitsisin elättää heitä? Njet..!
Eikä raamatussa puhuta mitään adventtikirkosta ja sinä kuitenkin käyt siellä kuulemassa adventtisanomaa. Eikä raamatussa käsketä maksamaan kymmenyksiä adventtikirkolle eikä viettämään adventtikirkon sapattia ellenin säännöillä.
Ja tuoreimmat uutiset adventtikirkosta löydät: (02.10.2006) http://www.adventtikirkko.fi/uutisia/
Yli vuoteen ei ole tapahtunut mitään raportoitavaa, vaikka kirkossa kuohuu ja laineet lyövät Toivonlinnan ja kesäkokouksen tiimoilta korkeina.
Mikäs siinä on nyt se nykytilanne, kun jäsenet nostivat oikeusjutun adventtikirkkoa vastaan siitä viime kesän kokouksen kulusta?
et ole adventisti.
Kiitos, päivän paras ilmoitus, en ole ellenisti jee.
Mitä ihmettä te sitten kirkostanne puhutte meille?? Miksette opi itse kun muita opetatte??? Sanoit toden. ADVENTISMI kuuluu vain adventoisteille. Yhdellekään nyt ulkopuolella olevalla koko maailmassa ei teidän oppinne kuulu. Mutta RAAMATTUPA kuuluukin! Vaikkakaan ei teidän opettamananne eikä teidän opeillanne.Ja se kismittää advarellua!
Ilman Uskova_1 en olis tiennyt koko ellenin olemassa olosta mitään. Hän ykkönen rakastaa Ellenia henkeen ja vereen. Hän uskoo kirjoitustensa kukaan pelastuvansa Ellenin ansioiden perusteella: on ihanaa kuula hänen ihanaa julistustaan Ellenistä. Uskova_1 on luopunut Lutherilaisuudesta ja nyt hän on tehnyt ihan oman ellen yhteisön johon hän kerää jäseniä. Ellen on ollut erittäin Hurskas nainen. Hänen ansiostaan on perustettu kouluja sairaaloita limikoita ja yliopistoja. Ehkä juuri tämä toimeliaisuus on saanut Uskova_ 1 kiintymään Elleniin!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000001692&posting=22000000029913265
Ei ihme, että rikas kirkkomme on nyt konkurssin partaalla...ja talousrikoksia ja pedofiliaa yms. täynnä..?!
Heikkoa on pastorin koulutuksella muuta osata...kuin saarnata joutavia ja epäuskottavia...pysyköön pastorit lestissään ja opetelkoot palvelemaan seurakuntaa oikealla tavalla ja maallikot ottakoon johtovastuut?!
EX-adventisti
Kukaan noista ei täyttäisi meitä tarkoittavia seurakuntapalvelijan ehtoja, ei yksikään. Mihin ihmeeseen adventistit voivat vedota, että kirkon ulkopuolisille tulisi velvollisuus pitää näitä marakatteja opettajinaan???? Matteuksen evankeliumi:
23:8 Mutta te älkää antako kutsua itseänne rabbiksi, sillä yksi on teidän opettajanne, ja te olette kaikki veljiä.------------ Ei voi juurikaan vääremmin olla kuin adventistien presidenttipelissä on asiat. MITÄ HE MUILLE OIKEIN VOIVAT TOIMIANSA PERUSTELLA? EI MITENKÄÄN!
Adventisteilta on ihan hassua pyytää lakaisemaan heidäbn kirkkonsa lattialta roskat maton alle! Ei missään muualla elämässä moin huonoon kotiin toivoteta tervetulleeksi! Itse he sitten puhuvat kirkkonsa pyhyyttä korostaen! Voi lattiariepu heidän puheitaan!