Mihin on kadunnut tuo tulikivenkatkuinen vihaa tihkuva kirjoittaja? Onko hän loukkaantunut, turhaantunut tai tehnyt pahaa itselleen. Kaipaan hänen intuitiivisia argumenttejaan ja otsikoitaan tyylii: "No nyt kyllä!" , "Ohoh!", "Jaahas!", "Kuules!" jne... Missä on tämä raivoisa naistenjoukkueen vasen laitahyökkääjä!?
Mutta missä on Sirpa!?
Yks fani vaan :)
11648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hän otti erään ohikulkijan neuvosta vaarin, ja aloitti kesästä nauttimisen. Itse aion tehdä aivan samoin. On hyödytöntä kantaa niin paljon vihaa ja kaunaa sisällään, kuten monet täällä palstalla vaikuttavista tekevät, minä mukaanlukien. Kesäloma alkaa! Nautitaan ihmiset elämästä! Elo on lyhyt, vuodet menee nopeasti, ja kerran täällä vaan ollaan. Jätetään kiihkosovinisteilu ja kiihkofeministeily pois. Mitä helvettiä me sillä voitetaan? Ei yhtään mitään, tulee vain kurja olo itselle ja muille.
Siks juuri ollaan täällä kun ei haluta kantaa sitä vihaa ja kaunaa vaan puretaan se pois. Turha mennä lomalle loma menis vaan pilalle kun ei vois sitä vihaa purkaa.
Vihaiseksi täällä vain tulee, ennen minulla ei ollut mitään ongelmia naisten suhteen, mutta täällä vietetyn puolen vuoden tuloksena katselen heitä ihan eri valossa. Jos nyt ihan totta puhutaan niin ei olisi kannattanut jäädä koukkuun.
Oot säkin aukassu silmät :)
Sirpa hävisi vihan voimassa meikäläiselle ja meni siitä mistä aita on matalin pois täältä...
Rinta rottingilla, kun on paras, voittaja vihan voimassa?? Vau!!
Tosiasiassa luulen, että niin Sirpaa kuin monia muitakin lähinnä huvittaa älytön öykkäröintisi!!!
Naisvihastasi päätellen, olet joskus saanut kunnolla nenillesi. Osuiko edes sinnepäin?? Vastaahan rehellisesti, vaikka sillä suurimmalla vihan voimallasi!! Ei se rehellisyydestä vähene !!
Eipä ole häntäkään näkynyt. Sain aina kelpo stondiksen jo pelkästään hänen nimen näkemisestään!
Olet ainoa ymmärtäjäni. Ja sinäkin ymmärsit väärin.
Tulin pelastajaksi, jalostamaan palstan korkeatasoiseksi uhraamalla itseni. Valitsin vain hylkiöt kommunikoinnin kohteiksi, ne, jotka osasivat vain vittu-, mulkku-, kusipää- jne. ilmaisuja. Kaiken sen voi sanoa paljon monipuolisemmin, kehittää sanavarastoaan, päästä seuraavalle asteelle. Uskoin, että kirjoitukseni toimii kuin rokote: sitä samaa paskaa suoneen, mitä sairastat - ja tapahtuu parannus.
Olin niin väärässä. Kun palsta täyttyi silpomisista, tajusin, että tehtävä on mahdoton hennoille harteilleni. Valittaen on todettava, että jäät nyt ilman Hah-kicksejä. Siirtyisinköhän jollekin seksipalstalle? Toisaalta, eihän näillä palstoilla näytä juuri eroa olevan.
Hyvästi, ainokaiseni. En palaa enää.
Ainahan se sydäntä riipaisee, kun jäteteään hyvästit. Mutta mikäs tietää vaikka tapaamme siellä seksipalstoilla (itse en kovin paljon niissä käy). Käytätkö samaa vetoavaa nimimerkkiä myös siellä?
Itse tulin tälle palstalle aivan vahingossa ja tarkoitukseni oli vain pitää hauskaa. Sua oli tosi kivaa kiusoitella, kun olit sellainen nokkelasanainen ja myös aika salaperäinen...Ladybird! Ehkä kuitenkin ymmärsin sua enemmänkuin arvaatkaan.
Huomasin kyllä, että useimmille tämän palstan jutut olivat vakava asia ja siksi vetäydyin pois, koska mulla ei ollut paljonkaan annettavaa.
Myös hyvästi ainokaiseni...ehkä kuitenkin vielä tapaamme muilla palstoilla! (en varmaan käytä samaa nimimerkkiä)
..toiselta paikkakunnalta eikä pääse enää koneelle kuin harvoin =). Kesää vaan kaikille!!
Kesää, kesää!
Varo äkäisiä miehiä!