Tänään alkoi naisten Suomi-sarja. Minkälaisia veikkauksia on? Ketkä joukkueet ovat vahvoilla? Mun mielestä Warkis on hyvä! Ja suurimmat mahikset nousta divariin..
Suomi-sarja
4
1152
Vastaukset
- peepoo
Taidat olla ite joku Warkispelaaja! Siin sarjas on kuule muitaki hyvii kuten Cats. Varmaan lyö Warkiksen 100-0. (En oo Cats pelaaja)
- wark..
Kyllä warkis on wahva, eihä niide tarvii muide olla ees kentällä, ku Juutilaisista toine tekee maalit ja toine pitää maali puhtaana ja se on siinä!!
- peepoo
wark.. kirjoitti:
Kyllä warkis on wahva, eihä niide tarvii muide olla ees kentällä, ku Juutilaisista toine tekee maalit ja toine pitää maali puhtaana ja se on siinä!!
Niinhän sen jääkiekon juuri kuuluukin mennä, että kentällä on kaksi hyvää pelaajaa ja muut on ihan käsiä.. Näin juuri hyvä hyvä. Varmasti pärjäätte myös tulevaisuudessa kun tolleen luotatte koko joukkueeseen! Mitäs sit jos nää sairastuu tai vaihtaa joukkuetta?!
- kelkkari
peepoo kirjoitti:
Niinhän sen jääkiekon juuri kuuluukin mennä, että kentällä on kaksi hyvää pelaajaa ja muut on ihan käsiä.. Näin juuri hyvä hyvä. Varmasti pärjäätte myös tulevaisuudessa kun tolleen luotatte koko joukkueeseen! Mitäs sit jos nää sairastuu tai vaihtaa joukkuetta?!
oikeassa on kyllä edellinen kirjoittaja! jääkiekko on tietääkseni ainakin joukkuelaji!
ja sen voin sanoa vielä, että ei warkiksen kannata pelkästään juutilaisten varaan mitään laittaa! heillä nimittäin taitoja ylämmellekkin tasolle, että voi olla että jossain vaiheessa (jos pelaaja uraa tytöt yhtään ajattelevat) voi joukkueen vaihto olla edessä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253770
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422762Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532290Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122261Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131799Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191540Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531512- 971399
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621261Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951204