Vastaantuleva rekka lennätti nyrkin kokoisen kiven tuulilasiin. Laitahan vinkkiä jos tiedät Tampereen seudulla edullisen tuulilasiliikkkeen. Parista paikkaa kysyin ja hinnat 500 euroa. Ei paljon naurata..
Mistä edullinen tuulilasi Voyageriin?
Jouni10
4674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
itse kysyin kokkolassa ja se oli halvimmillaan 350e asennettuna.
... maksoi -99 300M:ään uusi lasi n. 400e asennettuna. Mun tuulilasiin lensi myös PEITTÄMÄTTÖMÄSTÄ sepelirekasta (saa**nan "paskakuskit!) pari kunnon murikkaa, halkeamat lasiin, onneksi lasivakuutus IF:stä, uusi lasi, omavastuu 150e. Bonuksia ei menetä ja kun on keskeytysturva autossa saa vielä 1pv päivärahankin.
Voisi virkavalta alkaa kiinnittää huomiota noiden paskakuskien ylilastattuihin ja peittämättömiin kuormiin, KUNNON sakot ja tarkempi seuranta!
Sain myös kiven hiekkarekasta juuri uusimaani tuulilasiin. Otin auton rekisterinumeron ylös ja marssin poliisin juttusille. Poliisi kertoi auton omistajan ja otin yhteyttä firmaan. Kun siellä kerroin, että olin käynyt poliisin juttusilla ja että autossa oli neljä henkeä, jotka kaikki voivat asian todistaa, sain osoitteen mihin mennä tuulilasi uusimaan firman laskuun. Minulle asia kustansi vain vaivan ja ajetut kilometrit. Tapauksesta on tosin jo hiukan aikaa, mutta oleellista oli rekisterinumero, poliisi ja autossa useampi henkilö.
Herttoniemessä. Hartsasivat minulta häränsilmän ja kysyin samalla lasin hinnan. Ja muistaakseni hinta oli yllättävän kohtuullinen eli 220 tai jotain, lämmitettävä olisi ollut satasen kalliimpi. Viisisataa kuulostaa tosi pahalta jopa Tampereella.