Mitä tarkoitti kun sanoi silloin Karille ettei hänen tarvitse tyytyä toisen naisen osaan että hänen tarvitsee vain odottaa. Onkohan tällä sanomalla jotenkin suurempikin merkitys ja liittyyköhän se jotenkin Aaron kuolemaan?
Mitä tarkoitti Maarit?
alana85
3434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tarkoitti suhdettaan Lasseen...Maaritilla ja Lassella siis on jotain sutinaa, eikä Paula ressukka aavista mitään.Viittasi lausahduksellaan tuohon juttuun:)
että oli ollut hänellä suhde Lasseen ja Paulaksi naamarina naamioituneena Aaton alas työnsi, parvekkeelta potkaisi.
Nyt vankilaan joutuu Paula joka onkin syytön ja suree Lasse jota lohduttamaan pääsee Maarit, tuo murhaajamme.
Ja suurin merkitys on salasanalla: Paistos.
Varmaan tarkoitti sitä että ennemmin tai myöhemmin Lasse kyllästyy vaimonsa sekoiluihin tai Maarit odottaa kuin kuuta nousevaa että Paula sekoaa ja joutuu Rauhalampeen tai sitten että Lasse kyllästyy pitämään kulisseja yllä, Maarithan on aina ollut itsekäs, vahingoniloinen, juonitteleva kateellinen narttu. Eihän hän paljoa ajtellut Hannaa eikä Jenniä kun pelhti näiden miesten kanssa. Miksiköhän Maaritin roolihahmo aina kirjoitetaan vikittelemään ukkomiehiä, oishan esimerkiksi Seppo ollut vapaa, minä aluksi luulin että niiden välille olisi kirjoitettu jotain mutta arvasin jo siinä että Maaritin ja Lassen välille tulee jotain kun Maarit rupesi ravaamassa Sievisillä kertoilemassa Paulan sekoilusta Lasselle, olen niin kaukonäköinen ja onhan tuo toisaalta käsikirjoittajienkin vika että katsoja tajuaa jo tulevan ennaltaarvattavan juonen näin aikaisessa vaiheessa