Oi kun taas teki hyvää katsella tuota leffaa!
Nyt vaan olen niin torvi, jäin miettimään yhtä asiaa. Elokuvassa on tuomari Doom jolla on apureinaan näätiä (Weasels) joiden nimet on Greasy, Psyhco, Smart-Ass, Stupid ja Wheezy.
Smart-Ass on se näädistä älykkäin joka esim. sanoo: "... So cut the bull shtick!" ja jonka Eddie elokuvan loppupuolella potkaisee dippiastiaan. Kuvittelisin että Stupid on se jolla on sellainen lippalakki tms jossa on joku sellainen pyörivä juttu varren päässä ja Wheezy olisi se joka nähdään tupakka suussa. Mutta sitten nämä Greasy ja Psycho - kumpi on kumpi?
Eihän näillä nyt niin suurta merkitystä olen mutta kun olen niin jäänyt koukkuun ensinnäkin tähän elokuvaan - ja toiseksi tämmöseen hyvin triviaaliin nippelitietoon.
Kiitos vastauksista jo etukäteen!! :)
Who Framed Roger Rabbit
4
501
Vastaukset
- pxä
Löysinpä tämmösen kuvan...
http://www.weaselboard.proboards105.com/index.cgi?board=arts&action=display&thread=1151177523- Wish I was Dolores!
Kiitos! :) Olipas kiva linkki, löytyi paljon muutakin mielenkiintoista sieltä kun tuosta .com-kohdasta katkaisi osoitteen ja rekisteröidyin sinne... :)
Joo mutta olishan tuon järjelläkin älynnyt - siis ne joilla on järkeä päässä enemmän kuin mulla... :D
Kiitos! :)
- hvyä leffa
Lapsuuden ajoilta muistin ja ostin tarjouksesta... kyllä nyt kelpaa
todella hieno leffa! - Jänishousu3
Muistan kun lapsena sain tuosta tuomari doomista ihan trauman enkä pystynyt tuota elokuva katsomaan moneen vuoteen. Ja sinänsä ei mikään ihme onhan se oikeasti näin vanhempana katsottunakin aika vakuuttava tuossa viileässä olemuksessaan. Christopher Lloyd on hyvä näyttelijä kun pystyy muuntautumaan kreisistä doc Brownista tuollaiseen hirvitykseen. Luin jostain että tuo judge doomin hahmo aiheutti maailmanlaajuisesti traumoja lapsille ei ihme että Eddie Valliant ei pystynyt veljensä kuoltua mentyä lähellekään piirroshahmojen maailmaan kun tuntematon kimeä ääninen palavin punaisilla silmillä tapittava piiroshahmo halusi nyt ihan oikeasti pahaa ei piirroshahmoille. Sinänsä tuo doomin kääntyminen piirroshahmojen viholliseksi oli keino päästä lähelle valliantia. Toon patrol saattoi kuvata mikä tuo tuomari oli oikeasti eli doom toon eli tuomari tuho tuomari piirroshahmo hauska väännös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703063
- 922855
- 512095
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201545- 151329
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51318Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131291Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131253Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241222- 181220