Routio asuinalueena?

Millainen Routio on nykyään asuinalueena? Onko kokemusta Kalliomäentie 14 taloista??
4752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hiljainen viiden vuoden kokemuksella muutamia juopuneita sillon tällön näkyy yleensä porukat tuntee toisensa niin ei tule mokattua

Äänestä

On hiljainen alue siihen nähden että kerrostaloja on noinkin paljon. Ja tietysti Routiolla muutakin on kuin kerrostaloja, siellä pientalopuolella sitten vasta hiljaista onkin.

Äänestä

Kai se asuinalueena on suht rauhallinen.Mitä palveluihin tulee,siellä ei ole mitään palveluja. Muuta kuin yksi kauppa ja onhan siellä paljon puhuttu terveysasema. Busseja kulkee tosi harvoin,että oma auto kyllä pitäisi olla.

Äänestä
  • Entäs häiritseekös se Hiidensalmen sillanpielen uusi camping-alue Routionkin rauhaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cinella kirjoitti:

Millainen Routio on nykyään asuinalueena? Onko kokemusta Kalliomäentie 14 taloista??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu