Vista ja Word 2000, APUVA

Olen asentanut word 2000:n koneeseeni . Miksi se ei aukea ? Onko syy vistassa? Vanhassa wind.98 :ssa toimii moitteetomasti ?
3357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

läheskään kaikki vanhat ohjelmat toimi!

Asenna OpenOffice. (Google...)

Äänestä

Office 2000 ohjelmille ei ilmeisesti anneta "täysiä takeita" sen toimivuuden suhteen, mutta kyllä sen pitäisi toimia. Tunnen itse henkilöitä joilla se on käytössä, ilman suurempia moitteita. Kyllä sen nyt ainakin käynnistyä pitäisi.

Antaako kone jonkin "herjan" kun yrität käynnistää vai eikö vaan tapahdu mitään?

t. -S-

Äänestä

Minun Vistassa 2000:nen toimii hyvin,paria poikkeusta lukuunottamatta:Ofis avustaja toimii, mutta vain lemmarimuoto, eipä tuo haittaa mitään.Toinen virhe on Microsoft Outlook ei toimi kunnolla(ei voi käyttää)Ei haittaa sekään. Vistassa on Windows Mail ja Windows yhteystiedot, kyllä niillä pärjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


titityytyy kirjoitti:

Olen asentanut word 2000:n koneeseeni . Miksi se ei aukea ? Onko syy vistassa? Vanhassa wind.98 :ssa toimii moitteetomasti ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu