Lähettelevät olematonta laskua toistuvasti Huomautusmaksulla lisättynä > summa nousee aina vaan.
En ollut alunperinkään heille velkaa! ELI HUIJAUSTA. Asiakaspalvelu ei vastaa, laskutus ei vastaa,
sähkposteihin EI vastata.
Laskuja kyllä lähetellään!!!!
HUIJAA LASKUILLA
En ollut alunperinkään heille velkaa! ELI HUIJAUSTA. Asiakaspalvelu ei vastaa, laskutus ei vastaa,
sähkposteihin EI vastata.
Laskuja kyllä lähetellään!!!!
HUIJAA LASKUILLA
Vastaukset 5
Vanhimmat
identtiteettivarkauksen uhriksi?
Multa peritään olematonta laskua. ts, maksoin tilaamani tuotteen käteisellä 1 erässä.
Nyt sit peritään olematonta 5 euron summaa jota ei ole alunperinkään ollut velkaa!!!
Siihen lisäksi uhkailuja ja lisä maksua. NYt jo 27 e.
Kesällä sain kerran asiakaspalvelijan kiinni puhelimessa. Tunteja yritettyäni, LASKU KUULEMMA AIHEETON JA SEN VOI REPIÄ: Summa on ihan oikein maksettu, enkä ole heille velkaa 5- euroa..
NO se sama lasku tuli nyt oikeen korotettuna jo 2 kertaa. Olen yrittäny soittaa useita päiviä. Olen kirjoittanut sähköposteja.
Puhelimeen ei vastata, sähköpostiin ei vastata.
Miksi mä maksaisin heille jostain tyhjästä? Taidanpa tehdä poliisille ilmoituksen. Tää on jo naurettavaa!
Pitäskö maksaa, ettei mee luottotiedot niin AIHEETTOMIA perintäkuluja ja laskua.
Miks mä olisin jättäny 5 e maksamatta kun maksoin sen laskuni / tilaamani tuotteen 95 e käteisellä.
Ota tuosta selvää, outoja hommia aina vaan.
Mulla loppui erään lehden tuleminen, väittivät etten ole maksanut laskua.
No joo, pistin kyllä oikein kopionkin laskusta kirjeessä matkaan, vielä kesti kuulkaa kaksi kuukautta ennenkuin maksamani lehti suvaitsi saapua.
Sitten kun kerran olin maksanut sen laskunkin ajoissa niin totta maar ajattelin että olin oikeutettu saamaan ne lähettämättömät lehdet, tilauksen loppuun.
Mutta ehei.
Ei tullut yhtään mitään.
Koskaan.
Sitten kesti vähän aikaa ja alkoivat pommittaa puhelimella uutta tilausta ja sanoin että älkää nyt enää!
(vaikka eihän se puhelinmyyjän vika ollut.)
ps. Mulla ei ole koskaan ollut ongelmaa Hobyn kanssa, nytkin maksan kahta osaerää ja hyvin on mennyt.
mystinen lasku, jonka eräpäivä on vasta maaliskuussa ja selvityksissä lukee 6.erä. Minulla on voimassa yksi erämaksusopimus, jonka erästä ei voi olla kysymys. Kaiken muun olen maksanut pois. Näinkö HobbyHall haluaa tehdä uusia perintätoimiston asiakkaita? Tai Stockmann lisätä liikevaihtoaan (ja osakkeensa arvoa)? Eihän sieltä uskalla enää tilata mitään!
Ainut vaan että minulla on jo perinnässä. Niin myös miehelläni. Eivät vastaa puhelimiin eikä sähköposteihin. Olen pari kertaa sähköpostin kautta pyytänyt erittelyä eikä mitään vastausta. Olen ilmoittanut heille etten maksa mitään ennen kuin olen saanut erittelyn. Raivostuttavaa toimintaa. En kyllä heillä enää asioi koskaan.