Näin sitä näytetään ay-öykkärisdp tolloille maailman mallia.
HYVÄ! SturaEnso
Ent. demari
2142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitähän se Ahonen sai aikaan paperin puheenjohtajana. Hän sai paljon vahinkoa edustamilleen jäsenille provosoivalla ja muutenkin vastenmielisellä käytöksellään sillä edellisellä sopimuskierroksella.
Kyllä sen kaikesta näki, mm. vastapuolen ilmeistä, että katsotaan kuinka kauan kiristätte työnantajaa.
Se tuo vanha sanonta, että luu jää lonijan, vetäjän, kouraan ennen pitkää pitää edelleen paikkansa. Sitä vain ei tavallinen proletaari pysty millään ymmärtämään.
Itse asiassa luulen, että he ymmärtävätkin, mutta kun puheenjohtajienkin pitää yrittää ansaita leipäänsä viemällä jäsenistöä harhateille.
Kohta ei ole sellutehtaita mitä kiihottaa lakkoiluun...:)