on kyllä ihana katsoa. jessus mitä touhua, ja mitä syvällistä kannaottoa sivut pullollaan. Te ootte erinomaisia, siis kertakaikkiaan ihan häkellyttävää porukkkaa. Onneksi piiri jäi tuollaisen kannattajakunnan tukemaksi, ja kuinka hyvin hesalainen kenttä on mukana luomassa tulevaisuutta. Välikangas ja Sademies tulevat kyll pääsemään helpolla, kun on tuon KPS.n kaltainen aktiivi ryhmä mukana kuvioissa.
tuota teidän alennustilaa
K Ä D E
2213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
järkevää politista linjaa:
1. kontulan siwa saatava 24 h kaupaksi
2. stadilaisten bussinkuljettajien palkkaa on nostettava
3. kurdilaisten on saatava kansallisuus heti ja työpaikka, opintotukea ja starttirahaa ja asumistukea. kurdilaisten vaimojen on saatava ammattikoulupaikka parturi kampaaja linjalla koska hyö vähentää rasismii ja sukurutsaa!
4. kokoomus kortilla iso alennus ravintolassa
5. kaupunkin vuokra asuntojen vuokria tulee laskea ja puolet laskusta tulee laittaa asukkaan nimelle tulevaan sijotus rahastoon
6. bussivarikon vätysten on tehtävä kunniaa kun kuljettaja lähtee matkaan.
7. ajomestareitten on teititeltävä yli 50 v kuljettajia, pojittelusta maksettava iso summa sinne sijotus rahastoon
8. kaupingin vuokrasuntoin on asenettava sport teevee josta näkee formulat ilmaseksi jos asukaalla on kokoomus kortti!
näillää päästää jo voiton makuun seuraavissa kunallisvaleissa!!
ei oo mitää perssulässytystä!
nimee ku kirjoitat. Oikealla KÄDEllä on nimenperäs toi galleria tunnus. Josko sinänsä asiaa sanotkii.