kävin eilen turun caripia kylpylässä oli kyllä viimeinen kerta siellä oli laitettu höyrysaunaan köysi erottamaan naiset ja miehet toisistaan ja viimeisenkin saunanautinnon vei siellä oli ihan liikaa höyryä suomen paras ja ainut kunnollinen nakumesta on katinkulta siellä saa oikeesti nauttia vapaasta alastomuudesta ja mikä parasta siellä ei kukaan pidä heti pervessinä joss menee saunassa/poreammeessa naisen viereen istumaan
todellinen pettymys eilen
natu1
302163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Hyi helevetti, minkälainen PERVERSSI sinä olet.
Heti änkeämässä alastoman ja itsellesi tuntemattoman naisen viereen kuolaamaan.
HYI, HYI, HYI!
Tätä uhoamistanne. Kohta ei ole enään yhtään paikkaa Suomessa, missä PÄÄSETTE TOTEUTTAMAAN NÄITÄ ALASTOMUUSNAUTINTOJANNE.
Te olette niin pieni vähemmistö, että kylpylät eivät teidän takianne ota mitään riskiä asiakaskadosta.
Ei muuta kuin lisää uhoamista ja kovempia vaatimuksia teidän taholtanne kylpylöitä kohtaan. Mieluiten esittäkää nämä "perustellut" vaatimuksenne suoraan kylpylän pitäjille, niin eiköhän se Katinkultakin tajua ja tee jotain asian eteen.
tekeehän se nimittäin poistaa ne viimeisetkin pervot jotka tulee sinne pilamaan ilmapiiriä pyyhkeineen
Sanoit pyyhkeineen.Nyt sanoit aika pahasti.Minä ainakin pidän pyyhettä,koska muuten alkaa keulimaan.
Kuvaamasi kaltainen teko on helppo toteuttaa. Pistetään koko saunamaailman ovi kiinni, niin ei tule kuluja, kun ei tarvitse lämmittää saunoja muutaman pervon alastomuusnauttijan tähden. Mikähän olisi sitten se seuraava vaihe, millä saataisiin kyseiset tilat taas tuottavaan käyttöön?
Ehkäpä se olisi se, kun avattaisiin tilat ainoastaan eri sukupuolta oleville pareille. Pyyhkeet saisivat olla edelleen sallittuja, mutta tuskin niitä juuri kukaan käyttäisi, koska saunassa olisi ainoastaan saunojia, eikä mitään toisten alastomuudesta nauttivia pervoja.
Päinvastoin. Uskon että vapauden tuulet alkaa pian puhaltaa ja Katinkullan tapaisia paikkoja tulee enemmän ja köydet lähtee ja kaiteet kaatuu.
Mene ehdottamaan näitä loistavia ajatuksiasi SUORAAN KYLPYLÖIDEN PITÄJILLE, äläkä ruikuta niistä ainoastaan täällä.
Eihän ne kylpylöiden pitäjät muuten tiedä, että ylivoimaisesti suurin osa kylpylän asiakkaista on sellaisia taantumuksellisia pervoja, että eivät ymmärrä oikein koko kylpylän tarkoitusta. Vaadi että säännöt on muutettava välittömästi, että saisit nopeammin täyden nautintosi.
Vai pitäisikö kylpylöiden ensin järjestää asiakaskysely asiasta, jotta olisi varmaa tietoa erilaisten kävijöiden määrästä?
Vaihtoehdot äänestyksessä:
1) Kylpylöihin ehdoton alastomuuspakko ja kyttäyksestä valittaminen kielletty.
2) Pyyhkeiden käyttö sallittu, sekä ohjeina suvaitsevaisuus ja toisen yksityisyyden kunnioitus. Vastaa lähinnä nykyistä käytäntöä.
3) Pyyhkeet sallittuja, mutta kaikki pervot toisten alastomuudesta nauttijat heti ulos ja porttikielto. Se mihin kylpylät nykyisin pyrkivät menemään.
Mikähän vaihtoehto mahtaisi voittaa?
Olen valmis kertomaan mielipiteistäni myös kylpylän pitäjille jos sitä kysytään.
Ja joihinkin asiakastyytyväisyyskyselyhin olen muistaakseni joskus vastannutkin.
Noista vaihtoehdoista tuo ykkönen olisi se suvaitsevaisuuden vaihtoehto.
Mutta kysylemättäkin on varmaa se että suurin osa haluaa saunoa mahdollisimman vapaasti alasti. Ei niistä kaiteista ja pyyhkeistä kovin moni tykkää.
"Olen valmis kertomaan mielipiteistäni myös kylpylän pitäjille jos sitä kysytään."
Miksi vasta sitten? Mistä ne muuten osaavat kysyä sinulta sinun ideoistasi. Vai pelottaako sinua kenties, että sinut LEIMATAAN TÄYSIN PERVOKSI, kuten tällä palstallakin? Pelkäätkö mahdollista porttikieltoa?
Kyllä se on hyvä täällä keskusteluissa räyhätä, mutta kun pitäisi markkinoida omia "ehdotuksiaan" asioista päättäville, niin ollaan hiljaa kuin kusi sukassa.
Minun vapausaktivismini on ennemmikin puolustuskannalla oloa.
Ei kukaan kylpylänpitäjä ole minun kuullen puolustellut sanallisesti kaiteita tai pyyhkeitä joten ei ole tarvinnut puuttua sanallisesti asiaan.
Joihinkin kylpylöihin on tosin ilmestynyt kaiteita mutta vastaukseni on ollut se että olen vähentänyt käyntejäni näissä tai jopa lopettenut käynnit kuten Kirkkonummella tai Ikaalisissa jossa koko yhteissauna lakkautettiin.
On ainoastaan sitä, että mellastat täällä keskustelupalstalla. Todellisia mielipiteitäsi et uskalla ilmoittaa julkisuuteen kylpylöissä, ainakaan henkilökunnalle. Sano vain reilusti, että joku "pyyhepirkko" esti pillun katselusi, äläkä tyydy valittamaan siitä täällä kohta parin tuhannen viestin verran.
" Ei kukaan kylpylänpitäjä ole minun kuullen puolustellut sanallisesti kaiteita tai pyyhkeitä joten ei ole tarvinnut puuttua sanallisesti asiaan."
Ei heidän tarvitse mitenkään perustella päätöksiään kenellekään asiakkaalle, koska mistä he tietävät onko joku asiakas kaiteiden verivihollinen. He yrittävät itse pysyä mahdollisimman neutraalina tilanteessa, jotta eivät menettäisi ainoatakaan asiakasta, ennenkuin heidän on valitustulvan takia pakko antaa porttikielto jollekin/joillekin.
Minä kirjotan helposti vaikka 10000 viestiä sinne missä joku kehtaa puolustella vapauden rajoituksia. Kylpylöissä paikanpäällä KUKAAN EI puolustele niitä. Tämä palsta on tasan ainoa paikka missä sitä tapahtuu, niin hullua kuin se onkin.
"He yrittävät itse pysyä mahdollisimman neutraalina tilanteessa, jotta eivät menettäisi ainoatakaan asiakasta, ennenkuin heidän on valitustulvan takia pakko antaa porttikielto jollekin/joillekin."
Totta, mutta kyllä he näkevät kuinka paljon asiakkaita käy ja veikkaanpa että kaiteen asentamisen jälkeen ainakin vähän on mennyt alaspäin kävijämäärä. Ainakin ei-yöpyvien kävijöiden määrä.
Koska kylpylöissä ei ole mitään vapauden rajoituksia, ei kenenkään tarvitse ääneen niitä puolustella.
Sensijaan näistä häiriöistä on jatkuvasti valitettu ääneen kylpylän pitäjille. Tästä todisteena kaiteet, jotka rajoittavat pillun katselun vapautta. Sensijaan kukaan kaltaisesi ei ole uskaltanut ääneen valittaa kaiteista, sanomalla että ne estävät pillun katselun vapautta. Tämä on fakta.
Kaiteet nimenomaan on VAPAUDEN RAJOITUKSIA
Olet oppinut vain muutaman hokeman, mitä toistat täällä jatkuvasti.
Päin vastoin, köydet ja kaiteet poistuvat, Kuten jo ESIMERKIT kertovat.
Saunoihin saa mennä VAIN PYYHKEESEEN KIETOUTUNEENA tai UIKKAREISSA. Ikaalisten Kylpylä on hyvä esimerkki siitä, mihin suuntaan kaltaistesi vaatimusten vuoksi ollaan menossa.
Yhteissaunat muuttuvat tekstiilisaunoiksi ja tämä lieneekin TODELLINEN TARKOITUKSESI.
Niin voi tosiaan olla että osa kylpylöistä alistuu fundamentalistiuskovaisten painostukseen ja poistaa nakuyhteissaunat kokonaan käytöstä. Tämä EI kuitenkaan missään tapauksessa ole minun päämääräni.
Toiset taas valitsee entistäkin avoimemman alastomuuden linjan. Minä kannatan tätä linjaa. Ihmiset sitten äänestää jaloillaan kumpi on suosiossa.
" Toiset taas valitsee entistäkin avoimemman alastomuuden linjan."
Nykyinen linja on riittävän avoin ja avoimuus vain lisääntyy, kun saadaan kaltaisesi toisten alastomuudesta nauttivat ULOS.
Minä kannatan tätä nykyistä linjaa ja avointa, sekä jyrkän kielteistä suhtautumista kyttäykseen.
Ihmiset äänestävät jaloillaan, käyvätkö kylpylöissä vai eivät.
Nykyinen linja ei ole riittävän avoin mutta silti huomattavasti huonomminkin voisi asiat olla.
Täytyy olla tyytyväinen että Suomessa sentään on joitakin avoimen alastomuuden paikkoja
Katinkulta joka on Suomen johtava nakumesta pärjää ERITTÄIN HYVIN valitsemaallaan linjalla sanoopa mustamaalaajat mitä hyvänsä ja ennemin tai myöhemmin joku tulee perästä. Se on aivan varma.
Et sinä kauaa siellä viihdy, kun olet siellä yksin, tai korkeintaan joku kaltaisesi aateveli seurana.
Viimeistään siinä vaiheessa pysyt kokonaan ulkona, kun kylpylän pitäjä lyö lapun luukulle, kun ei ole kävijöitä, tai antaa sinulle porttikiellon, jotta olisi enemmän kävijöitä.
Veikkaanpa että tämä tulee katinkullan osaltakin toteutumaan hyvin pian.
On se säälittävää kun pitää jatkuvasti turvautua valheelliseen mustamaalaukseen.
Tai ettehän te sääliä ansaitse vaan vihaa ja inhoa.
Kun et pääse enään sisälle, niin ei Sinua TARVITSEKAAN HEITTÄÄ ULOS ihmisten saunomista häiriköimastä.
Vaikka Sinä sanot mitä hyvänsä, karu tosiasia on, että Katinkullan Saunamaailman on SUPISTETTAVA saunamaailmaa, kun se ei tuota tarpeeksi euroja / neliömetri.
Kävijöitä on YKSINKERTAISESTIO liian vähän ja kyttääjät ovat karkoittaneet näistä vähistäkin liian monta tekstiilipuolelle.
Näin se vaan on, KYTTÄÄMINEN JA KYTTÄÄJÄT TAPPAVAT sinällään kivan kylpylän NAKUALUEEN.
Millä helevetillä me saataisiin KYTTÄÄJÄT lopettamaan pahantekonsa vapaata alastomuutta vastaan???
Mitä helvettiä sä taas oikeen sekoilet.
Jos olisit koskaan käyny siellä Katinkullasta niin tietäisit että saunamaailma on koko kylpylänpinta-alaan nähden hyvin PIENI alue. Ja siellä on TAATUSTI ENEMMÄN asiakkaita per neliömetri kuin tekstiilipuolella.
Millä helevetillä me saataisiin Katinkullan mustamaalaajat lopettamaan pahantekonsa vapaata alastomuutta vastaan???
Mitä helvettiä sä taas oikeen sekoilet? Saunamaailma on koko kylpylänpinta-alaan nähden aika PIENI alue, mutta siitä huolimatta se on vähäisen käytön vuoksi kylpylän tuottamattominta aluetta.
Kyttääjät ovat karkoittaneet sieltä asiakkaat pois ja tälle pitää TEHDÄ JOTAIN.
Vaihtoehdot on joko pienentää aluetta ja heittää kttääjät pihalle, tai muuttaa alue normaali kylpyläalueeksi.
Minä veikkaan jälkimmäisen toteutumista, kun kyttääjistä on niin HELEVETIN VAIKEA päästä eroon.
Ny tlopeta tuo VALEHTELU kun kaikki jotka on käyneet paikan päällä tietää mikä on totuus.
Saunamaailmassa on neliömetriä kohden SELVÄSTI ENEMMÄN asiakkaita kuin tekstiilipuolella.
Lisäksi vaikka saunamaailmaan ei olekkaan erillistä maksua vaan se kuuluu normaaliin pääsymaksuun niin tiedossa on että monet tulee KK:n vain ja ainoastaan saunamaailman takia joten siellä on kylpylän YLIVOIMAISESTI TUOTTAVIMMAT neliömetrit.
Teidän alastomuusvastustajien valheet on tällä palstalla on sitä luokkaa että Katinkulta vois huoletta syytteen kunninaloukkauksesta jos se Suomessa olis firmoille mahdollista.
Eikä edes yhtään hävetä kirjoittaa tuollaista aivan helvetin törkeetä paskaa.
Vapaus kirjoitti:
"Eikä edes yhtään hävetä kirjoittaa tuollaista aivan helvetin törkeetä paskaa."
Eli HÄN EI häpeä, mikä kyllä olikin jo tiedossa.
Tarkoitin tietysti "eikÖ"
Jos valehtelisin niin kyllä häpeäisin.
Useimmiten ne ovat vielä sellaisia, että asian merkitys muuttuu täysin. Jos joku kerrankin on samaa mieltä jostakin asiasta, niin sinä ilmoitat heti, että oho tarkoitin kyllä tätä.
Sori. Pitäis kirjoittaa huolellisemmin.
Mutta sattuu niitä kirjoitusvirheitä paremmissakin natu-piireissä.
Jostain kummasta syystä Vapaus on TÄYDELLINEN Ripan KLOONI.
Voikin kysyä, oliko tuon Vapauden viestin otsikko "ripamaista" vahinko, vaiko karu totuus?