Paperitehtaat pois Suomesta!

Ahneet paperipellet ovat itse tuhonneet omat työpaikkansa, 10 vuoden kuluttua Suomessa tuskin on yhtään tehdasta jäljelllä
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paperin hinnassa työn osuus on minimaalisen vähäinen.
Leijonan osaa hinnassa näyttelevät pääoman korkokulut, energian hinta, raakapuun hinta ja omistajien asettama tuottovaatimus pääomalleen.
Palkalla ei ole siinä mitään merkitystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karvinen" kirjoitti:

Ahneet paperipellet ovat itse tuhonneet omat työpaikkansa, 10 vuoden kuluttua Suomessa tuskin on yhtään tehdasta jäljelllä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu