Onhan meno menny mahdottomaksi, jos ei junkun pärstä mielytä tai jos tulee erimielisyyttä, listitään vaan toiset hengiltä ja kun poliisi ottaa kiinni heittäännytään vaan hulluksi. Sillätavoin pääsee sairaalaan ja vapaaksikin jos todetaan ettei se nyt ihan järjissään ollu kun tappoi (yhden tai kaksikin ihmistä)ja jonkun ajan päästä pää yhtäkkiä paranee kun on riittävästi sairaalassa "lepäilly".Hullut(aidot/näyttelijät) ja humalaiset ei joudu vastuuseen tekosistaan ja se kyllä näköjään tiedetään.
Tappajat
eikunvaan
3178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomessa pitäisi ottaa käyttöön Hammurabin laki. 'Perusidea' "silmä silmästä, hammas hampaasta" pätee vielä tänäkin päivänä. Lisäksi lain tulisi valtuuttaa poliisin ampumaan jokaisen rikosepäillyn olivat epäilyt miten heiveröisiä tahansa. "license to kill"
vankilat täynnä jenkkimalliin!
10% kansasta vankilaan, vai?
Ihminen ei oikeastaan päätä omista tekemisistään niin, kuin me itse luulemme. Se mitä me teemme näkyvästi on tapahtunut jo simuloidusti aivoissa noin kolme sadasosaa aikaisemmin. Esimerkiksi toista ihmistä lyöminen on jo päätetty tehdä aivoissa kolme sadasosaa aikaisemmin, kun se toteutuu fyysisesti. Aivoissa tapahtuvaa prosessia fyysiseen muotoon ei voi keskeyttää tai muuttaa, ne toteutuvat aina.
Aivot ovat aina vastuussa meidän viimeisimmästä toiminnastamme.