Kirjoittelen tarinaa parivuotisesta matkastani kohti unelma-ammattia, Olutmaisteriksi :) Ohessa saa kyytiä suomalainen paskakepu, brittiläiset pisamanaamat eikä ilman jää kotimainen härmäläinenkään. Jos sinulla ei ole MITÄÄN muuta tekemistä, niin tee se muualla. Olutmaisterilla on tärkeämpiä asioita hoidettavana!
http://olutmaisteri.blogspot.com/
Olutmaisterin päiväkirja
4
1053
Vastaukset
- juoppohullun päiväkirja
No lueppa se niin tuut vähän viisaammaksi!
- Olutmaisteri
Olen jo lukenut kyseisen opuksen ja huomannut, että peruspaskaa kirjoittamalla voi jopa tehdä rahaa. Vaikka Juoppohullun titteli ei olekaan lainkaan verrannollinen Olutmaisterin arvoon, oli kyseinen teos ihan mielekästä luettavaa. Suosittelen!
- Riivaajatar
Olutmaisteri kirjoitti:
Olen jo lukenut kyseisen opuksen ja huomannut, että peruspaskaa kirjoittamalla voi jopa tehdä rahaa. Vaikka Juoppohullun titteli ei olekaan lainkaan verrannollinen Olutmaisterin arvoon, oli kyseinen teos ihan mielekästä luettavaa. Suosittelen!
Juoppohullun päiväkirjoista kipinän alkaa kirjoittamaan tätä?
Ihan hauskaa luettavaa ja on tallennettuna nyt kirjanmerkkeihin, niin voin jatkossakin lueskella. :)
Toivottavasti ilmestyisi joskus oikeana kirjanakin.. ;) - Olutmaisteri
Riivaajatar kirjoitti:
Juoppohullun päiväkirjoista kipinän alkaa kirjoittamaan tätä?
Ihan hauskaa luettavaa ja on tallennettuna nyt kirjanmerkkeihin, niin voin jatkossakin lueskella. :)
Toivottavasti ilmestyisi joskus oikeana kirjanakin.. ;)En saanut ideaa Juoppohullun päiväkirjoista. Olen reissuiltani aina kirjoitellut blogia ja yleensä ulkomaalaisista ja ryyppäämisestä on helppo tehdä hauskaa.
Kyseinen titteli juontaa juurensa nykyisestä duunistani ja luonnollisesti myös rakkaudesta oluisiin, eikä sinällään liity Juoppohullun kirjoitelmiin mitenkään. Teema vaan sattuu olemaan sama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle253170Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122299Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.742193Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051951Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761633Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥431458Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta161365Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001285- 1141130
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151106