Eipä ollut 1000 eniten tienanneen listalla yhtään tunnetuista verkostomarkkinoijista! Eikö verkostomarkkinointi teekään miljonäärejä?!
Onko ihmisiä nyt kustu silmään erinäisillä lupauksilla ja unelmien ruokkimisilla?
Onko ihmisiä nyt kustu silmään erinäisillä lupauksilla ja unelmien ruokkimisilla?
Vastaukset 17
Vanhimmat
eipä näkynyt tuttuja winisijöitäkään listalla (kuopio - varkaus)
...oikeasti, että tää huijari-koijarisakki ilmoittasi lisätienestinsä verottajalle.... Ehei, tää on niin rahankiiltosilmissä-jengiä että!!!
käsi raamatulla, että kaikki on laillista ja verot maksetaan. On lupailtu jopa klubin puolesta, että se tekee kaiken laillisesti ja maksaa myös ALV:t Suomeen. Mutta puheet on puheita ja teot puhuvat puolestaan. Eiköhän klubi parhaansamukaan pyri välttämään kaikkia vrianomaiskontakteja, niin täällä Suomessa kuin maailmallakin.
Kas olihan tuolla sieltä Kuopiosta winisijä. Entinen verkostomarkkinajyrä. Lopetti ne hommat kun löysi tämän tuottoisamman hankintakeinon. Ei tosin mikään miljoonamies. Verolistojahan on kaksi. oikeat rahamiehet ja >150k€ hankkivat...
Ei Eetos Arkko näemmä Kuopiosta(kaan) kaikkia tunne. Pienen rahan listasta voi löytyä varkauden winisiöitä, katso tarkemmin!
Hyvä, että edes joku on veronsa maksanut. Ainakin viime vuonna on verottaja hyväksynyt pääomatuloiksi tämmöiset hankkeet.
Poliisitv:n juttukin itäsuomesta. Onko suurin hälinä joensuu-kuopio-akselilla? eikös tän pitänyt olla tamperelaisten juttu?
ps. ei tainnut varkaus olla kuitenkaan edustettuna verokalenterissa...
Katso itse tarkemmin!
Eiköhän tämä keskustelu pääty tähän. Voiko kukaan varmaksi sanoa toisen puolesta, mistä pääomatulot ovat peräisin?
Kuopio on VM:n pyhä mekka! Siellä niitä team infinity tarroilla varustettuja nissaneitakin pörräilee (siis ei mitään skylineja ;)
luulis että tommosten life style ei salli ajella 90 luvun loppupuolen almeralla mutta jos joku tykkää (tai rahat ei riitä) niin sitten... :)
oli sitä yritetty tuunailla tosin pikkusen.
yhtiöt?? Katsoitko Viron ja muutamien muiden maiden verotiedot, ehkä löydät ne sieltä.
..myönnät siis, että Suomessa ei voi rikastua verkostomarkkinoinnilla. Tämä kyllä oli jo tiedossa.
Kolme tuttua sieltä löytyi.
Ensi vuonna clubilaisia löytyy varmaan jo parin sivun verran.
Tiedossahan kaikilla oli että tänä vuonna vasta clubilaisia tuli miljonääreiksi (muutamat tulleet aikaisemmin), joka näkyy sitten ensivuoden kalenterissa.
Eiku ensi vuoden kalenteria odottamaan :o)
oman kylän "kultapojat". Olleet aika alusta mukana, mutta ei näy "kalentereissa" ei. Kovasti yrittivät viime syksynäkin värvätä ja tuottojaan kehuivat, mutta siihen se taisi jäädä. Nuo tuttusi listoilla ovat tainneet ihan muilla avuilla sinne päästä kuin winclubilla.
sieltä erotu muiden juttujensa takia. Profiili on vähän erilainen kuin MLM yrityksissä.
clubilaiset näy listassa kun eivät asu suomessa.
Etsi tuolta trooppisten alueitten verotuskalentereista :o)
....sieltä ne takuulla löydät jos kalenterit ovat julkisia.
ihan naapurissa asustelee ja viime vuonna jo kertoi maksaneensa asuntolainat pois ja jäi vielä kuulemma rahaa tilille. Mutta ihan nollaa näyttää pääomatulot.
kahdellasadallatuhannella pääsee suurtuloisten joukkoon :)))
meidän tuppukylässä!
movettajia eikä winiläisiä verolistoilla. muutama tuttu murottaja tosin löytyy :)
Kyllä tuolla oma nimi keikkuu ja muutama kaveri kanssa.