Iso poliisioperaatio Liedossa ja

Pari pääsi pakenemaan vähäksi aikaa.Ruotsalaiset ky-
tät konttaavat edelleen ja siellä ei ole saatu ke-
tään kiinni.On ero suomalaisella ja ruotsalaisella
systeemillä kuin yöllä ja päivällä.Jenkeissä rikol-
listen talttumiseen ei tarvita armeijoita,riittää
yksi kylmäverinen cool respanhoitaja motellissa:
http://www.youtube.com/watch?v=EXiA9kCKkUI
5243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

koska kun sitä verrataan ruotsalaiseen "osaamiseen" on ero kuin yöllä ja päivällä.

Ruotsalainen poliisi nyt vain sattuu olemaan keskimäärin ammattitaidoton ja selkärangaton hinttapuli.

Äänestä
  • Eikö ratsiassa ollut mukana yhtään poliisikoiraa, jos ne kaksi rosvoa pystyivät juoksemaan pakoon ?

    Äänestä

melkein lapsen ampu rahojensa takia

Äänestä
  • !!!

    Äänestä

Kyllähän se niin on,ettei suomalaisen poliisin toimintaa voi kuin ihailla, varsinkin kun sitä vertaa monien muiden maiden toimintaan. Aseita käytetään harkitusti, mutta silti tulee tulosta.
Amerikoissa on sitten aivan toinen meininki, kun siellä voi karkuun lähteneen ampua paljon herkemmin jo sen pelkän karkaamisen vuoksi.
Nämä karkuun päässeet olivat joidenki tietojen mukaan ruotsalaisia, joten on ymmärettävää, että he karkasivat, koska ruotsalaiset lähtevät juoksemaan karkuun muita aikaisemmin oman verenperintönsä vuoksi.
Onnea vain Suomen poliisille edelleen ja kuten Lenita Airistokin totesi: Olette maailman parhaita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryöstäjät kiinni. kirjoitti:

Pari pääsi pakenemaan vähäksi aikaa.Ruotsalaiset ky-
tät konttaavat edelleen ja siellä ei ole saatu ke-
tään kiinni.On ero suomalaisella ja ruotsalaisella
systeemillä kuin yöllä ja päivällä.Jenkeissä rikol-
listen talttumiseen ei tarvita armeijoita,riittää
yksi kylmäverinen cool respanhoitaja motellissa:
http://www.youtube.com/watch?v=EXiA9kCKkUI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu