tunnistaako joku tälläsen

.....

Eli sellanen noin 1 millimetrin kokoinen lentävä kuorianen, kerrostaloasunnossa sisällä, aina sillon tällön ilmestyy 1 kpl lentelemään huoneeseen, kun tapan sellasen, nii menee pari päivää ja taas on uusi lentelemässä. Ihmetyttää vaan että mistä niitä tulee kun minulla ei ole mitään huonekasveja, onko sellainen voinut tehdä "pesän" jonnekin vaikka kirjahyllyn taakse/alle ja sieltä sitten syntyy niitä aina parin päivän välein?

1

821

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elämänmuotoja

      Monenlaiset mönkkärit viihtyvät keittiön koneiden takana ja alla. Suojaisaa, lämmintä ja toisinaan kosteaakin sekä sopivasti suuhunpantavaa. Kannattaisi ehkä etsiä sieltä mahdollista pesää. Myöskin laitteiden pohja pitää putsata samassa yhteydessä, kun ne kerran paikoiltaan pois kiskoo. Sieltä sitäpaitsi toisinaan löytää kyniä ja kolikoitakin. ;-)

      Tähän aikaan vuodesta myös monet luonnon hyönteiset hakeutuvat mieleisiinsä talvehtimispaikkoihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      984
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      834
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      192
      708
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      64
      623
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      540
    8. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      513
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      493
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      493
    Aihe