Parkpatrollin etusivu

Lainaus Parkpatrollin omalta sivulta:

"Yksityinen pysäköinninvalvontaa koskeva toimintamme ja sen yhteydessä perittävä yksityisoikeudellinen pysäköinninvalvontamaksun perustuu Suomen lakiin"

Jaa!? Missähän tälläinen laki sitten mahtaa sijaita? Osaako joku neuvoa?
3673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voisivat yksilöidä, mihin lainkohtiin heidän toimintansa perustuu. Siihen ei vielä kukaan ole saanut tai löytänyt vastausta.

Äänestä
  • oikeudessa. Ja monihan sitä pian tekee.

    Äänestä

Yksityinen pysäköinninvalvonta perustuu
Lakiin, siis Laki Lukeen.

Yhtiön johto on mennyt lukeen laki lukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikälaki kirjoitti:

Lainaus Parkpatrollin omalta sivulta:

"Yksityinen pysäköinninvalvontaa koskeva toimintamme ja sen yhteydessä perittävä yksityisoikeudellinen pysäköinninvalvontamaksun perustuu Suomen lakiin"

Jaa!? Missähän tälläinen laki sitten mahtaa sijaita? Osaako joku neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu