konkurssin tehnyt

jos on konkan tehnyt ihminen ja ns liiketoimintakiellossa niin, voiko hän kuitenkin ostaa perseelleen menevän Oy:n velkoineen?
Eihän hänellä ole mitään menetettävää.
2494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin kai se on mahdollista. Liiketoimintaa ei silti saa harjoittaa jos on liiketoimintakiellossa. Herää vaan kysymys että mitä järkeä siinä olisi?

Äänestä
  • jos sellainen on mahdollista niin kaikki huijarit voisivat perustaa yrityksen aina uudelleen ja uudelleen,
    perseaukinen jo epäonnistunut huijari vain ostaisi esteet tieltä ja eiku uutta putkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei mitään menetettävää kirjoitti:

jos on konkan tehnyt ihminen ja ns liiketoimintakiellossa niin, voiko hän kuitenkin ostaa perseelleen menevän Oy:n velkoineen?
Eihän hänellä ole mitään menetettävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu