-ei ollut sähköjä, jouduttiin telkkariakin katselemaan kynttilän valossa.. Romanttisia aikoja oli ne..
Ennen vanhaan, kun
Tajunnanvirta,)
3191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sitä olen ihmetellyt, että millä Maapallo saatiin pyörimään ilman sähköjä. Olivat viisaita tai lihaksikkaita nuo esi-isät, tosi gorilloita.
Hyvin on pyörinyt tähän asti, en valita ollenkaan.
Niin todella nykyään on helppoa modernien laitteiden kanssa selvitä elämässä. Tämmöiset uudenaikaiset tietokonevehjeet saavat arjenkin sujumaan: http://www.datamancer.net.nyud.net/steampunklaptop/datamancerlaptop-foot.jpg
http://www.datamancer.net/steampunklaptop/steampunklaptop.htm
Tiikkisestä läppäristä olen aina haaveillutkin. Hieno oli, avaimen ääntä tosin saisi hiljentää. Jos yöllä käynnistää koneen, niin naapuritkin heräävät kun sen vetää käyntiin.