palstalla on vaimeaa, nyt joku sekopäinen aloitus kehiin, että saadaan säpinää.
vai alkoiko fakta mennä jo kaaliiin:-)
vai alkoiko fakta mennä jo kaaliiin:-)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kun on häpymiesten päivä :)))).
jossain seuroissa kaikki. Kaatuilemassa hurmoksessa tai sellaista, en tiedä. Eiköhän niillä ole kynät terotettuna, kun sieltä virkistäytyneitä tulevat taas ilosanomaa paasaamaan.
Kuinka moni veti eilen sitä "älykköshampanjaa" mitä Tristar ehdotti?Minä vedin viskiä kun kehno tulos harmitti.Pystyssä pysyin lankeemuksesta huolimatta,jospa ne ovat tänään jossain "humaltumassa" kun minulla ei ole edes krapulaa.
yhdessä jos toisessakin kirjoittajassa humaltumisen merkkejä. Mutta ehkäpä olin itse tehnyt pari kuppia liikaa, että vaan kuvittelin.
Piipahdin äsken uskonnonvapaus-palstalla ja siellä oli mielenkiintoinen juttu hesarin haastattelusta, jossa Hannu Raittila ja Juhani Syrjä keskustelivat lasten uskonnonvapaudesta ja Syrjä oli sitä mieltä että lapsen rukoiluttaminen ja muu uskontoon liittyvä pitäisi kriminalisoida. Löytyyköhän netistä sitä juttua, pitää etsiä.
Jaa niin, kokeilitko sitä minun laittamaani koetta, jossa punainen neliö yrittää väistellä mahdollisimman kauan sinisiä kuvioita? Raivostuttavan vaikea.