Johtajien tyhmyydestä

Irakissa on tänä vuonna kuollut eniten yhdysvaltalaissotilaita sitten konfliktin alkamisen vuonna 2003. Kuusi yhdysvaltain sotilasta kuoli maanantaina, mikä nostaa Irakissa tänä vuonna kuolleiden yhdysvaltalaissotilaiden lukumäärän 852:een.
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

US-Kenraalin todistus senaatille, että varastojen täydentäminen kestää 4-5 vuotta. Patruunoita ne ei ole, oletettavasti niitä erilaisia täsmäaseita? Täsmäaseita mihin? No täsmälliseen massamurhaamiseen, itsensä räjäyttänyttä pommimiehen palasia on turha enää täsmäaseilla ammuskella.

Äänestä

Hallitus alkaa kohta tapattamaan ihmisiä Suomen sairaaloissa.

Äänestä
  • Onko lääkkeet vai viina lopussa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksetaan näin! kirjoitti:

Irakissa on tänä vuonna kuollut eniten yhdysvaltalaissotilaita sitten konfliktin alkamisen vuonna 2003. Kuusi yhdysvaltain sotilasta kuoli maanantaina, mikä nostaa Irakissa tänä vuonna kuolleiden yhdysvaltalaissotilaiden lukumäärän 852:een.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu