"Jokelan yläasteen koulussa Tuusulassa on ammuttu.
Rehtori on sisällä koulussa. Paikalla on poliiseja ja ambulansseja.
Aluehälytyskeskus ei toistaiseksi ole kertonut enempää asiasta".
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Jokelan koulussa Vantaalla ammuttu/1135231611687?ref=rss
Jokelan yläasteella Tuusulassa
46
1753
Vastaukset
- tebe
MTV3:n uutisten mukaan ampuja on 18-vuotias lukiolainen, joka ihaili Stalinia.
Eräs palstan trollipelle oli omien sekavien juttujensa mukaan käytettyjen autojen kauppias Tuusulan Sulantiellä. Tuo samainen vasemmistohihhuli tosin kertoi myöhemmin olevansa työtön.
Hän on myös kertonut olevansa Stalinin ajan Neuvostoliiton ihalija.
Kummaa porukkaa nuo Tuusulan iirot :)- nainen56.ap
etsin autoa netistä ja mitä ihmettä on tämä viestiketju, ei oo tuusulan seudun autoja täällä kait esillä? apua
- run.run
autot ei käy
- Vieläköoottaa
Joko karhuryhmä on mennyt sisään rakennukseen?
Tämä uutinen on jo 10 vuoden takaa.
- iofdfspokcöipol
tarkkaan laskit
- mahasarakham.ap
on jo yli 10 vuotta
- höpöhöpö.ei.kirj
oliko?
- Anonyymi
en tieda
Jokelan ammmuskelija ei tykannut koulukavereista, ja lontoon puukottaja ei tykannyt poliisista.
Siina on motiivin ihmettelijoille motiivia.
Joku taas ei tykkaa vaarauskoisista.
Mika naissa on ihmeellista???? Mika????
Parempi ettei ketaan irvittaisi, niin naita voisi olla hivenen vahemman, Ja niinkin etta olisi nayttaa elamalle suurempi tarkoitus. Kristinuskosta ja islamista sita ei loydy, eipa kylla ateismistakaan, eika pelkasta tieteesta, psykiatriasta puhumattakaan.
Parempi on kaantaa maailma paremmaksi, on siina kylla vahan haastetta- cat-woman
Tällaisten tapausten ehkäisemiseksi on kerättävä sosiopaateilta aseet pois.
Hiljan oli tapetilla potentiaalinen massamurhaaja, joka ampuu ja tappaa lasten ja vanhusten lemmikkejä ja vielä leuhkii sillä somessa. Hän on siis selkeästi sosiopaatti.
https://www.peta.org/blog/predictably-las-vegas-shooter-had-a-history-of-violence-to-animals/
Allekirjoittakaa tämä adressi, jos haluatte ehkäistä edes lemmikkien ampumisia.
https://www.thepetitionsite.com/takeaction/631/858/774/- cat-w0man
ehkäisy auttaa lapsien ongelmiin,.. siis ei tulekaan kusipäisiä pentuja
- Kuulutkojoukkoon
Pennut eivät ole "kusipäisiä" ennen kuin tyhjäaivoiset vanhemmat, ns. aikuiset, tekevät heistä sellaisia.
- Anonyymi
Niin. Ja syy oli mikä?
- Anonyymi
Kalapuikko ko? Liikaa kotettu
Ketjusta on poistettu 35 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2054814Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy363994Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2002701Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171262268- 561854
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s1121811- 671764
- 2011585
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1521202Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.241954