lahden palomiehet galaxy 1.-2.11

Olitte törkeen hauskaa porukkaa, kiitos seurasta, todella monelle, ja etenkin eräälle vastustamattomalle kaikin puolin.Näitä risteilyjä seilasi useimminkin...työniloa sorvin ääreen.t.elohiiri
3736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

missä tapasitte ekan kerran tolla risteilyllä ja missä ootte ollu ja onko yhtään nimeä "palomiehistä",koska meidän poukkaakin on ehkä luultu palomiehiksi koska ainakin jotkut on esitelleet itsensä palomiehiksi.. ei vaan olla lahdesta. vastaisitko?

Äänestä
  • Jaa, tämähän alkaa kuullostamaan mielenkiintoiselta:). Olikohan koko risteilyäkään oikeasti olemassa vai näinkö minäkin unta? Kuka tahansa siitä mitä tahansa kysyykin, niin muistikuvat on aika hauskan huteria. Minäkin olen törmännyt "palomiehiin" mutta en nyt sitten tiedä mitä putkimiehiä olivatkaan ja mistä päin maailmaa OIKEASTI... ;). Mutta hauskaa oli silti, todella! Liian kännissä tuli oltua molempina päivinä mutta eipä siellä monikaan selvinpäin ollut.
    Tuntomerkkejä olisi kiva saada, ja minulle voi kirjoittaa henk.koht. osoitteeseen
    [email protected]
    niin kerron siellä sitten tarkemmin ainakin minun tuntemista naisista;).
    Jatkobileet tulossa, maissa tällä kertaa, Lahdessa tai Hkissä. Turha kai Lahteen mennä jos ei siellä kukaan oikeasti asukkaan ;))).

    Äänestä

  • Käykö teidän porukka useinkin laivalla ja esittää olevansa palomiehiä...?
    Sinällään asialla ei ole mulle mitään merkitystä, mutta kahden vuoden takaa on ihana muisto palomiehestä tai "palomiehestä" laivareissulla...
    "vaan aamun tullen sinut kadotin, pois kun sammui valot kaupungin,
    sanoit hiljaa näkemiin, lyhdyn alla erottiin, nyt sua näenkö enää milloinkaan...?"
    Se "palomies" vaan kertoili tarinoita Hämeenlinnasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terkka74 kirjoitti:

Olitte törkeen hauskaa porukkaa, kiitos seurasta, todella monelle, ja etenkin eräälle vastustamattomalle kaikin puolin.Näitä risteilyjä seilasi useimminkin...työniloa sorvin ääreen.t.elohiiri

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu