Ei tee mieli enään lähteä kakkua mussuttamaan ja kahvia juomaan kun maassamme on suuri suru ja hätä nuorista koululaisista jotka julmasti ammuttiin.tämmöistä tämä elämä on..
ilo uudesta halpa-hallista vaihtui suruun
tapetuista koululaisista!
4512
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
nää avajaiset ja tuusulan työt.
mutta jokaisella jolla ajatus vielä pelaa, niin varmaan alkaa vähän miettimään ihmisten henkisen hyvinvoinnin /pahoinvoinnin tilaa.
Kuinka tähän on tultu.Olisiko aika alkaa palauttamaan hiukan oikeutta ja valtaa vanhemmille , opettajille, kasvattaa ja ojentaa lapsiaan ilman etta sosiaalitantat ja poliisi on heti kimpussa jos uskaltaa, taikka viitsii vaikka vähän kurittaa taikka torua lapsiaan.Kouluissakin tänäpäivänä opettaja on aivan kusessa esim. häirikkö oppilaiden kanssa , täysin heidän armoillaan, kiitos lainsäädännön.Mutta syö sinä sitä kakkua ja nuku hyvin.
ku tuollee kutiset?
ruusuilla tanssimista.