Jos joku tuntee aidosti myötätuntoa tuota paskiaista kohtaan, niin silloin on syytä suorittaa itsetutkiskelu ammattiauttajan tuella
Kuinka kukaan voi tuntea myötätuntoa
ampujaa kohtaan?
12909
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
häntä kohtaan.
Paskiaiset ovat eri maata.
ansaitsee aina myötätuntoa.
FTW!!!
SAIRAS paskiainen. Ehkä sinä olit muokkaamassa häntä sellaiseksi? Oletko kiusaaja?
hänellä oli varmasti mielenterveysongelma.kotona ei rakkautta ja ystäviä, ei siis ketään kelle puhua(tai puhui, mutta kukaan ei kuunnellut)...tunteet kasaantuu,tässä lopputulos :(.surullista, mutta totta.
kyllä ihminen yleensä ampuu itsensä jos kaikki menee päin persettä, tämä paskiainen ampui 8 sivullistakin. kyseessä ei ollut mitenkään surullinen ihminen vaan aivan SAIRAS ihminen.
MIKSI Pekka oli sairas? Miksi Pekan sairautta ei huomattu? Pekka ei todellakaan ole yksin syyllinen noiden 8 ihmisen kuolemaan.
Siis hitlerin teot eivät siis olleet hitlerin vika vaan kavereiden jotka kiusasivat naurettavista viiksistä?
Siis lyhyesti: auvinen ja hitler olivat samanlaiset mielipuolet joiden tekoa voi ainoastaan puolustaa samanlaiset sekopäät.
paljonkin ihmisiä jotka tuntevat myös myötätuntoa ampujaa kohtaan. Myötätunto ei trakoita sitä, että hyväksyy teot.
Kun its eluin lehdestä että k.o nuorta oli kiusattu "erilaisuuden" vuoksi iät ja ajat, niin jo alkoi valjeta, miksi hän ajautui tielle joka johti eiliseen. Miksi emme opi hyväksymään erilaisia ihmisiä. Häntä kiusattiin, koska oli pienikokoisempi kuin toiset ikätoverit, pukeutui vanhanaikaisesti ym...oli hiljainen jne...
asiaa kirjoitit. Ihmiset etsivät syyllistä muualta kun eivät osaa katsoa peiliin. Jotkut eivät varmaan edes tajua kiusanneensa tai ainakin hyväksyneen kiusaamisen.
Miksi ei saisi tuntea myötätuntoa?
Olihan se tietty aika tuhmasti tehty Pekalta.
Muistan hyvin oman asemani kun oli syrjitty muutama vuos ja sitte parivuotta kiusattu oikee urakalla. Onneks koulu vaihtu. Muute ois voinu käydä Jokelat kymmenen vuotta aikasemmin. Sääli ko se ampu sivullisia (kai) .Ois vaa keskittyny kiusaajiin. Mulla painaa vielä edelleen ne kouluvuodet. Mutta mä selvisin kuitekii. Jokelan jätkä ei. Ehkä se syrjäytetyksi tuleminen tuntu pahemmalta ku lyöminen yms. siinä oli ihan yksin.
(Oletan tietysti että sitä on kiusattu ja syrjitty jossain vaiheessa oikee urakalla)