suomessa on aivan liikaa asieta kaikki pois heti!
http://www.iltalehti.fi/jokelantragedia/200711086822905_jt.shtml
http://www.iltalehti.fi/jokelantragedia/200711086822905_jt.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mä haluan pansariautotykki luvan .. ja muutama ohjouksia .. harrastuksenin vuoksi sellainen luvan tuleen saada ..sit mä ajaan siitä keskellä kaupugissa
ja arva mitä mä sit teen ?
milloin yksikään vehje on tappanut itsestään ketään? Ei koskaan. Yksikään ase tai puukko tai leipäveitsi -joka muuten on se yleisin tappoväline - ei tapa itsestään ketään. Se on se ihminen joka tekee homman. Ei ase. Kielletään leipäveitset ensin.
Homo homini lupus.
miksi ihmisellä edes tarvitsee olla ase? en näe siihen mitään syytä? aseilla saa paljon tuhoa aikaan esim verrattuna siihen leipävaitseen. aseet pois ja porukka lääkitykseen
paljon, paljon enemmän aseita. Te pasifisti runkkarit voitte painua hevonvittuun, kyllä oikea ihminen kantaa asetta. Itselläni on varsin mittava asevarasto, ja arvatkaa mitä tapahtuu sille joka koettaa ottaa sen minulta pois?
saatanan fasistipaska! Lisää aseita suomeen!
mihinkä te aseita tarvitsette?