kyllä on kamalaa... koko ajan mielessä vaikka asumme kauemmapa....kynttilät syttyy meillä ainankin kello 18.oo
kamalaa
katja äiti
5541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen samaa mieltä. Tää on aivan kamalaa. mekin asumme kauempana, mut silti tuntuu aivan kamalan pahalle. Meillä kans kynttilät syttyy klo 18
Kyllä minäkin sytytän kynttilän, itsellä 4 tervettä ja elinvoimaista lasta, onneksi
Nykyisen tasa-arvo vouhotuksen takia ei enään ole muodissa puhua äideistä ja isistä vaan henkilöistä,jotka käyvät vaan nukkumassa kodissa ja antavat lastensa olla omissa oloissaan. Sitten lapset ja nuoret ajautuvat tietokoneiden ja pelien maailmaan ja sosiaalinen luonnollinen kanssakäyminen toisten ihmisten kanssa jää kehittymättä.
Naiset haluavat olla samanlaisia kuin miehet ja luoda uraa lasten kustannuksella.
Kyllä lapsista olisi varmaan kiva tulla kotiin koulusta kun äiti olisi odottamassa kotona ja saisi syödä ja jutella heti vanhemman kanssa.
Mistä sitten johtuvat nykyisin lisääntyvät avioerot ja väkivallan lisääntyminen parisuhteessa. Minusta lasten ja nuorten mielenterveysongelmia ei ole otettu vakavasti.
Lasten mielenterveysongelmat tulee omien vanhempien mielenterveysongelmista. Lapsissa se vain näkyy herkemmin, koska eivät ole vielä kehittäneet itselleen "kaikki hyvin" -kulissia. Aikuisena sitten vedetään viinaa pää täyteen, että saadaan vaiennettua paha olo. Ja seuraava sukupolvi ottaa oppia ja seuraa perässä vielä pahempi paha olo mukanaan, koska kantavat usean polven pahaa oloa matkassaan..
Äidithän ne ovatkin syyllisiä! Mitäpä jos se isäkin olisi pullantuoksuisena koululaista kotona odottamassa.