Vanhaselle surunvalittelut Saksasta
8.11.2007 20:58
Saksan Thüringenin osavaltion pääministeri Dieter Althaus esitti torstaina surunvalittelunsa pääministeri Matti Vanhaselle. Thüringenin pääkaupungissa Erfurtissa tapahtui Euroopan verisin kouluampuminen vuonna 2002.
Althaus sanoi olevansa hyvin järkyttynyt Jokelan tragediasta. Tapaus toi monen mieleen Saksassa Erfurtin joukkosurman. Lukiosta erotettu nuorukainen tappoi 16 ihmistä ja itsensä huhtikuussa 2002.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1452970
Meni aikalailla väärään osoitteeseen surunvalittelut!
Nyt pomppas!!!!!
3
193
Vastaukset
- kalahti.
Ampujassahan oli kysymys murhanhimoisesta "mamusta". Nimittäin kenties toisen tai kolmannen polven maahanmuuttajasta, alkuperänään SAKSA.
Mikäli heidän omiin teorioihinsa on uskominen, niin siinä tapauksessahan tällainen murhanhimoinen käyttäytyminen ja lasten joukkotuhoaminen on vain heidän rodullinen ominaisuutensa. Ovathan saksalaiset luokitelleet suomalaisetkin mongooleiksi ja tappaja itse piti itseään luonnonvalinnan välineenä. Ja näiltä sakemanneiltahan tällaiset massamurhat ja joukkotuhoamiset sujuvat kuin tanssi.
Ei pidä myöskään unohtaa kotikasvatuksen merkitystä. Vaikka alati hoetaankin naama vääränä että "ketään ei saa syyllistää", niin kysyisin vain: "Mitä HELKUTIN oppia sen lapsen päähän on kotona oikein ajettu"?on ollu oppi-isänä äidille ja poika on kanssa lukenut linkolan tekstejä.Kuulemma on niitä harvoja Suomalaisia, joita ampuja kunnioitti
- mutta,kun
reksi oli sen naapurin,veljen,vaimon,kaiman,sisko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581031Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11790Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t267782Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721