suruliputus

   
Kymmeniä lapsia kuoli itsemurhaiskussa Afganistanissa
9.11.2007 9:35

Kuolleet koululaiset olivat iältään 8-18-vuotiaita.

Afganistanissa tällä viikolla tehdyssä itsemurhaiskussa sai surmansa 59 lasta, kertoi maan opetusministeriön edustaja perjantaina uutistoimisto AFP:lle.
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Väkivaltaa ei pidä pelätä, sen kanssa on opittava elämään. Joka päivä voi olla oma lähtö edessä. Olen valmis kuolemaan milloin tahansa minkä tahansa puolesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huomenna suomeen kirjoitti:

   
Kymmeniä lapsia kuoli itsemurhaiskussa Afganistanissa
9.11.2007 9:35

Kuolleet koululaiset olivat iältään 8-18-vuotiaita.

Afganistanissa tällä viikolla tehdyssä itsemurhaiskussa sai surmansa 59 lasta, kertoi maan opetusministeriön edustaja perjantaina uutistoimisto AFP:lle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu