Westboron Baptistilahkon manifesti

Jokelan tapahtumista

5

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lahko kiittää

      jumalaansa siitä, että Suomessa on tapettu 9 ihmistä Jokelan koulusurmassa. Suomi on lahkon mukaan vain Ruotsin peräpää, joka hukkuu synteihinsä, koska meillä samoin kuin Ruotsissa hyväksytään sodomia = homoseksuaaliset teot.

      Lahko on aikaisemmin mm ahdistellut Ruotsin prinsessaa Madeleinea, koska tämä käyttää paljastavia iltapukuja ja on näin huonona esimerkkinä nuorisolle ympäri maailman.

      Muistaakseni lahko on ottanut kantaa myös tasavallan presidentti Tarja Halosta vastaan, koska tämä on ollut kauan sitten SETAn puheenjohtaja (vai oliko se nyt pääsihteeri).

    • Baptisti

      Ei siitä kristityksi tule että ollaan jonkun nimen alla.Näiden elämä sotii pahasti Raamattua vastaa.Ei suomessa baptistit,helluntailaiset,vapaakirkolliset,metodistit ym voi tällaista ymmärtää saati hyväksyä.

    • angry ippo

      on muihin vastaaviin kirkkoihin. Sillä ei ole valtaa ja rahaa ja kannattajia niin paljon kuin luterilaisilla, muslimeilla tai katolilaisilla.
      Muuten suoltavat samaa puppua.
      Katsokaa heitä niin katsotte peiliin.

    • UnaFortuna

      Todellinen Kristitty ottaa osaa tapahtumiin, Joihin syyttömät nuoret ja kaksi vanhempaa joutuivat murhan uhreiksi. Henkisesti sairaat ihmiset ovat aina vaarana yhteikunnassa. Millaisen tarinanhan tämä kirjoittaja keksisi, jos joku henkisesti sairas alkaisi toimia samalla tavalla tämän kirjoittajan omassa piirissä. Meidän tulee aina muistaa se, että kaikki ihmiset ova meidän lähimmäisiämme. Nämä Jokelan koulun uhrien omaiset tarvitsevat myötätuntoa eikä panettelua. Tämä kirjoittelu ei varmasti lohduttanut ketään. Tallaiset panettelut tulevat yleensä pyhyyden teeskenteliöiltä. Muistakaa läheisen menetys on todella vakava surutyö, josta ei voida päästä ilman haavoja jättämättä. Minä otan osaa suruunne teidän puolestanne Te uhrien omaiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      60
      854
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      813
    3. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      240
      699
    4. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      51
      691
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      49
      609
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      570
    7. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      91
      540
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      536
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      533
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      43
      518
    Aihe