Kiusaus

Onnetonta valehtelua ja selittelyä.
Sana johon aina voi paeta kun on
huonoitsetunto.
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lehdessä abi kertoi, ettei se ollut KIUSATTU, toki hieman kommentoitu jyrkistä näkemyksistä kommunismin kannattajana, kun oli 13 vuotias. Nauroi kuulemma pilkantekijöille, mitäs KIUSAUSTA tuo muka oli, ne on nää psykologit ja muut asiaatietämättömät, jotka heti vetää syyks (niinkuin lehdistökin) tuon kiusaamisen. Tyttö kertoi, ettei sitä erityisemmin kiusattu. Pahempaakin on nähty ja silloin vasta on kyse kiusaamisesta, joku raja näillä valhejutuilla tulis olla. Se oli pikemmitenkin arvelluttavana pelottava, jolle rohkenivat vain "lempparinimen" kehitellä, ei muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikki ne kirjoitti:

Onnetonta valehtelua ja selittelyä.
Sana johon aina voi paeta kun on
huonoitsetunto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu