syy miksi se tapahtui

1206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomi näytti raadolliset kasvonsa,Pekka toi sen esiin,mitä muhii pinnan alla.Täällä ei suhtauduta vakavasti näihin "sielunvihollisiin",jotka voivat kiusata ihmisen hengiltä.Kiusaaminen yms on rikollista toimintaa,mutta silti sallittua.Jos kaikki kiusatut tässä maassa toimisivat kuten Pekka,täällä ei olisi varmaan ketään hengissä enää.Mutta ihmettelen missä on kristillisyys,Jeesus suhtautui vakavasti näihin sielun tappajiin,jopa vakavammin kuin ruumiin tappajiin,Hän käski varomaan nimenomaan näitä sieluntappajia!Miksei ihmiset osaa olla ihmisiksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosiasia kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=YRVjCosmD_g

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu