Poliisia turha syyttää

Poliisin toiminta on Jokelan tapauksessa ollut täysin ohjesääntöjen mukaista.

He ovat tehneet kaikkensa tilanteen laukaisemiksi,on helppo istua päätteellä arvostelemassa tietämättä todellisuudesta yhtään mitään.

Osanottoni Uhreiden Omaisille ja Läheisille,olen sytyttänyt Teille kynttilät,kiitos poliisille ja heidän toiminnalleen.
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joo, ärsyttää tää jälkiviisaus!
Poliisithan oli siellä 5 minuutissa!!

Ja jos poliisi olisi vaikka ampunut tämän Auvisen, niin arvatkaa kuinka media nyt haukkuisi poliisia murhaajiksi!!

Eli teet niin tai näin, niin aina löytyy näitä kaikkitietäviä, jotka nojatuolistaan moittii, että olis voinut tehdä homman jotenkin paremmin.

Itse en löydä poliisin toimintatavoista MITÄÄN kritisoitavaa, päinvastoin!

Poliisi ei olisi mitenkään ehtinyt pelastaa enää yhtäkään jo ammuttua ihmistä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lirihousut asialla syyttele... kirjoitti:

Poliisin toiminta on Jokelan tapauksessa ollut täysin ohjesääntöjen mukaista.

He ovat tehneet kaikkensa tilanteen laukaisemiksi,on helppo istua päätteellä arvostelemassa tietämättä todellisuudesta yhtään mitään.

Osanottoni Uhreiden Omaisille ja Läheisille,olen sytyttänyt Teille kynttilät,kiitos poliisille ja heidän toiminnalleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu