Mitä järkeä antaa Sisun

koppalakkinatsien

riekkua palstalla? Pystyykös Soini pitämään sanansa natsien pitämisestä ulkona?

12

596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihän Soini

      mitään sanoja pidä, Soinihan kiemurtelee kuin kiiski koukussa. Nuo pikku natsithan pitää Soinin elävänä, joten miksi hän niitä torjuisi? Soini pitää ulkona ne jotka haluaa viedä puoluetta uskottavaan yhteyteen suomalaisessa poliittisessa elämässä, eikä suinkaan niitä jotka aiheuttavat ulkoisen paheksunnan.

    • tekemistä jonkun sisun

      kanssa.
      Täällä hörhöt yrittävät kaikin keinoin laskea Perussuomalaisten kannatusta. Joku Mäenpää ja muut kaltaiset kirjoittelevat jatkuvasti negatiivista viestiä.Ensin ne tekevät avauksen ja sitten ne vastaavat itse. Luulevat, että näyttää siltä, kuin Perussuomalaiset riitelisivät koko ajan.
      Perussuomalainen kenttä on vankasti Soinin takana ja tukee hänen menestyksellistä uraansa.

      • "tekemistä"

        jos sisulaisia on perussuomalaisten ehdokkaana. Turha väittää että tausta ei vaikuta, vaikka lupautuisivatkin noudattamaan puolueen ohjelmaa.


    • mitään sisulaisia

      ehdolle. Jos joku on sisulainen jäsen, niin emme voi sille mitään. Mäenpää ei kaiketi koskaan tule olemaan PS:n listoilla. Emme hyväksy sen aatesuuntausta.

      • vai teeskenteletkö

        Todella härskisti?
        Suomen Sisun puheenjohtaja, entinen IKL:n koulutuspäällikkö, Muhammedin pilakuvat nettiin laittanut Teemu Lehtinen on Uudellamaalla persujen varakansanedustaja.
        Natsismi persuista ei poistu sillä, että hoetaan papukaijamaisesti: Ei ole mitään natisimia, on vain Mäenpää horinoineen.
        Herätkää persut, ennen kuin on liian myöhäistä ja ENNEN KAIKKEA: Avatkaa silmänne!!!


      • ihmetelevä
        vai teeskenteletkö kirjoitti:

        Todella härskisti?
        Suomen Sisun puheenjohtaja, entinen IKL:n koulutuspäällikkö, Muhammedin pilakuvat nettiin laittanut Teemu Lehtinen on Uudellamaalla persujen varakansanedustaja.
        Natsismi persuista ei poistu sillä, että hoetaan papukaijamaisesti: Ei ole mitään natisimia, on vain Mäenpää horinoineen.
        Herätkää persut, ennen kuin on liian myöhäistä ja ENNEN KAIKKEA: Avatkaa silmänne!!!

        EIHÄN NATSIT TAPPANUT MUSLEMEIJA

        NO EHKÄ MUUTTAMAN

        EIHÄN SISUN PALSTOILLA, AINAKAAN JUUTALAISTEN PILAKUVIA JULKAISTU

        SIELÄ ON JOKO MUU TSI PÄÄTEINEN AATESUUNTAUS.


      • ilmaiseksi
        ihmetelevä kirjoitti:

        EIHÄN NATSIT TAPPANUT MUSLEMEIJA

        NO EHKÄ MUUTTAMAN

        EIHÄN SISUN PALSTOILLA, AINAKAAN JUUTALAISTEN PILAKUVIA JULKAISTU

        SIELÄ ON JOKO MUU TSI PÄÄTEINEN AATESUUNTAUS.

        Älä ota enää Olvia, vaan käy nukkumaan. Ehkä Aatu tulee uniisi ja pääset nirvanaan?


    • sellaiset -

      - kuin O. Mäenpää tai J. Mattila ovat lähes vasemmistolaisia niihin ruskeapaitoihin verrattuna, jotka ovat pikku hiljaa soluttautuneet persujen avainpaikoille...

    • Koppalakki

      Kommunistien tekemän tutkintapyynnön johdosta eduskunnan oikeusasiamies tutki Suomen Sisun toiminnan. Väitettyä natsismia ei löytynyt, joten Suomen Sisu ei ole mikään natsijärjestö, sillä muussa tapauksessa olisi sen toiminta lakkautettu, sillä natsijärjestöt on Suomessa ja Pohjoismaissa kielletty.
      Jatkuva vouhotus natsismista osoittaa totaalista tietämättömyyttä Suomen Sisun toiminnasta.

      Suomen Sisu kannattaa kansantansseja, suomalaista runoutta ja kirjallisuutta, suomalaisten perinteiden vaalimista, veteraanien kunnioittamista, yhdenvertaisuutta miesten ja naisten välillä, sanan- ja mielipiteen ilmaisun vapautta, laillista yhteiskuntajärjestystä, Suomen omia puolustus- poliisi- ja rajavartiolaitosta, urheilu- ja terveyskasvatusta, terveellisiä elämäntapoja, kotimaista elintarviketuotantoa, korkeaa koulutustasoa,luonnonsuojelua sivistystä ja demokratiaa.

      Nämä asiat ovat vouhottajien mielestä niin tuomittavia, etteivät ne sovi perussuomalaiseen
      maailmankatsomukseen. En ymmärrä.

      Epäileväinen ja varovainen ja kriittinen suhtautuminen maahanmuuttajiin ei ole rasismia vaan realismia. Vouhottajat ovat lukeneet heikosti Pyhää Raamattua, joka on kristikansan pääeepos.
      Siinä kehotetaan suhtautumaan varauksellisesti
      vieraisiin, joiden epäillään olevan vakoilijoita tai tuovan vaarallsia kulkutauteja yhteisöön.
      Onko Pyhä Raamattu siis natsismin ohjekirja?
      Kehottaako Pyhä Raamattu rasismiin?

      Jos näin on, poltettakoon Raamatut roviolla.
      Kokemus on osoittanut, että aina kun maiilmassa on ryhdytty polttamaan kirjoja, ovat hetken päästä vuorossa olleet ihmiset, joita on lahdattu miljoonittain, kuten Hitlerin Natsi-Saksassa ja Stalinin Neuvostoliitossa.
      Tätä ihmisten joukkotuhontaa ei Suomen Sisu hyväksy. Ilmeisesti sekään ei sovi perussuomalaiseen ajattelumaailmaan.

      Suomen Sisun ajatusmaailma tukeutuu enemmän Pyhään Raamattuun kuin Mein Kapf teokseen.

      • .............

        Onko Hitler sinunkin mielestäsi "kunnian mies"? Entä pitäisikö juutalaisilta kerätä aseet pois? *hehehe*


      • ja pidetään miestä hulluna
        ............. kirjoitti:

        Onko Hitler sinunkin mielestäsi "kunnian mies"? Entä pitäisikö juutalaisilta kerätä aseet pois? *hehehe*

        Suomen sisun keskuudessa selvä enemmistö pitää Hitleriä hulluna, joka aiheutti Euroopalle ja koko maailmalle suunnatonta tuhoa ja vahinkoa, puhumattakaan lahdatuista ihmisistä.

        Se, että jonkun mielestä sisu on "natsijärjestö" ei tarkoita sitä, että hänen mielipiteensä voimasta sisu alkaisi natsijärestöksi.


      • ja pidetään miestä hulluna kirjoitti:

        Suomen sisun keskuudessa selvä enemmistö pitää Hitleriä hulluna, joka aiheutti Euroopalle ja koko maailmalle suunnatonta tuhoa ja vahinkoa, puhumattakaan lahdatuista ihmisistä.

        Se, että jonkun mielestä sisu on "natsijärjestö" ei tarkoita sitä, että hänen mielipiteensä voimasta sisu alkaisi natsijärestöksi.

        Nimitys käytetään miten sattuu, Venäläisten mielestä Viro on Fasisti valtio kun se siirsi jonkun neuvosto-aikainen patsas.
        Perussuomalaiset ovat jonkun mielestä natsit kun olaan huolissaan hallitsemattomasta maahanmuutosta
        ja epäillään maahanmuuttajien integroitumiskyky, jonkun mielestä se on jo natsijärjestön merkki.
        Olisi ehkä hyvä ensin tutustuu seuraavaan linkkiin
        .
        http://fi.wikipedia.org/wiki/Natsi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      87
      3428
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2847
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2356
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2308
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2261
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2236
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2123
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2067
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1964
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      114
      1936
    Aihe